Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Benzina a Autoklub České republiky pomáhají žákům autoškol zvládnout zastávku na čerpací stanici
Velikost textu:  A AA
Benzina a Autoklub České republiky pomáhají žákům autoškol zvládnout zastávku na čerpací stanici

10-10-2017  

Praha 10. října 2017 – Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, pomáhá vzdělávat mladé řidiče. V pilotním projektu Benzina začala spolu s Autoklubem České republiky spolupracovat s padesáti autoškolami po celém Česku, jejichž žáci si během studia vyzkouší praktické dovednosti jako tankování a mytí auta v automatické myčce. Postupně se projekt rozšíří na dvě stě autoškol.
 
Začínající řidiči jsou na svých cestách autem vždy trochu nervózní. A platí to nejen na silnici, ale i na čerpací stanici. Každý z nás si tím prošel. Právě proto žákům autoškol nabídneme možnost si všechny činnosti na čerpací stanici v klidu vyzkoušet, aby se pak při své první návštěvě zbytečně nestresovali,“ říká Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí odboru marketingu Benziny.
 
Záleží nám na maximální praktické výuce nastávajících řidičů. Právě proto jsme partnerem projektu, neboť podporu dovedností nových řidičů považujeme za důležitý příspěvek ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu,“ dodává Radek Procházka, projektový manažer Autoklubu České republiky.
Největší síť čerpacích stanic v Česku podpoří desítky autoškol a poskytne jim své stanice, aby se jejich žáci mohli v klidu připravit na všechny „nástrahy“, které je zde čekají. Každá ze spolupracujících autoškol získá tři přednabité Tank Karty EASY, s jejichž pomocí bude zdarma tankovat paliva v síti čerpacích stanic Benzina.
 
V rámci kurzu autoškoly si žáci nově vyzkouší zajet na čerpací stanici, zaparkovat u stojanu a natankovat palivo, dohustit pneumatiky či doplnit roztok do ostřikovačů. „Poradíme žákům, jak vyhrát souboj s tankovací hadicí, pokud má vůz víčko nádrže na druhé straně, a umožníme jim vyzkoušet si zastavení ve správné vzdálenosti od stojanu. Naučíme je, jak vybrat správné palivo pro konkrétní druh vozidla, jaké jsou zásady bezpečného a ohleduplného chování v prostoru čerpací stanice a různé možnosti úhrady čerpaného paliva,“ říká Lubomír Krátký, majitel pražské společnosti Autoškola Krátký, a doplňuje: „Součástí výuky bude také návštěva automyčky, protože víme, že mnoho lidí z ní má obavy. Především začínající řidiči často bojují se správným vjezdem nebo zapomínají sklopit zrcátka a odmontovat snímatelnou anténu.“
Na závěr kurzu dostane každý z absolventů dárek v podobě Tank Karty EASY, se kterou bude mít levnější tankování u čerpacích stanic Benzina.

 
 
  
_______________________________________________________________________________________________________________
Benzina:
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za více než půl století své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě zbrusu nových paliv s čisticím účinkem EFECTA nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. V září 2017 vzrostl počet čerpacích stanic Benzina na 396 a Benzina zvýšila svůj tržní podíl na 19 %.
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
Autoklub ČR:
Autoklub České republiky (dále jen „Autoklub ČR“), se sídlem v Praze 1, Nové Město, Opletalova 1337/29, IČO 00550264, je spolkem dle zákona č. 89/2012 Sb., Občanský zákoník, v platném znění, a je zapsán ve spolkovém rejstříku Městského soudu v Praze, sp. zn. L 1219.
Účelem Autoklubu ČR je uspokojování a ochrana společných zájmů členů Autoklubu ČR v oblasti motorismu, motoristického a nemotorového sportu, řízení motocyklového a automobilového sportu, zvyšování bezpečnosti silničního provozu a další s tím související úkoly.
Autoklub ČR je na základě rozhodnutí mezinárodních organizací FIM (Mezinárodní motocyklová federace) a FIA (Mezinárodní automobilová federace) se sportovní pravomocí, jako jediný oprávněn řídit oblast motocyklového a automobilového sportu v České republice, a to v rozsahu jimi stanoveným.
V rámci výkonu sportovní autority Autoklub ČR zejména pečuje o rozvoj a propagaci motocyklového a automobilového sportu v České republice, registruje sportovce a další držitele licencí, zastupuje danou oblast motoristického sportu v mezinárodních organizacích, vydává příslušné řády, licence, kalendáře, schvaluje jednotlivé sportovní podniky, propozice a zvláštní ustanovení, připravuje sportovce a činovníky a jmenuje reprezentanty České republiky.
Autoklub ČR je také zastřešujícím spolkem pro další sportovní a zájmové činnosti a aktivity. V rámci Autoklubu ČR tak dlouhodobě působí Asociace caravan clubů AČR, Asociace veteran car clubů AČR, Svaz zdravotně postižených motoristů AČR, Svaz automobilových orientačních soutěží AČR, Svaz minikár AČR a Svaz závodníků veteránů AČR.
Kontakt: Klára Sobotková, media a komunikace, Autoklub ČR, tel.: +420 602 104 115, e-mail: media@autoklub.cz 
 

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL