Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Školní rok 2016-2017 v Chemparku Unipetrolu: 500 studentů, jedenáct absolventů a chemická olympiáda
Velikost textu:  A AA
Školní rok 2016-2017 v Chemparku Unipetrolu: 500 studentů, jedenáct absolventů a chemická olympiáda

13-07-2017  

Litvínov, 13. července 2017 – Téměř dvacet pedagogů z Ústeckého kraje se sešlo se zástupci Unipetrolu, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a Unipetrol výzkumně vzdělávacího centra, aby shrnuli vzájemnou spolupráci během školního roku 2016-2017. Díky společně organizovaným exkurzím navštívilo chemický areál 489 studentů a pedagogů z devatenácti středních škol. Vysokoškolská studia dokončilo jedenáct absolventů. Chempark jako první průmyslový závod v historii hostil finále celostátní soutěže Chemická olympiáda. Významným přínosem bylo spuštění Nadace Unipetrol, která nabízí studentům a školám finanční pomoc ve výši šest milionů Kč.
 
Půldenním setkáním v areálu chemického závodu v Záluží u Litvínova uzavřeli zástupci středních škol, Unipetrol výzkumně vzdělávacího centra, Univerzitního centra VŠCHT Praha - Unipetrol a společnosti Unipetrol školní rok 2016-2017. Všechny přítomné pojí společný cíl – popularizovat studium chemie, zlepšit studijní podmínky a zvýšit možnosti uplatnění absolventů na trhu práce. Intenzívní spolupráce přinesla konkrétní výsledky v podobě řady aktivit pro studenty a učitele.
Během uplynulého školního roku zavítalo do areálu Chemparku v Litvínově-Záluží bezmála 500 studentů z devatenácti středních škol, aby se seznámili s výzkumnými a výrobními procesy největšího chemického závodu v České republice a propojili si tak své teoretické znalosti s praxí. Byli mezi nimi i studenti učitele Vladimíra Šmahaje z pražského Gymnázia Jana Keplera, který byl vyhlášen Chemikářem roku 2017v soutěži Zlatý Ámos: „Návštěva, kterou člověk v běžném životě jen tak nezažije, může být pro studenty obrovskou motivací při výběru budoucího povolání,“ pochvaloval si možnost exkurze Vladimír Šmahaj.
Na konci ledna se v litvínovském Chemparku konalo finále 53. ročníku Chemické olympiády, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a organizuje VŠCHT Praha. Soutěže se zúčastnilo 47 nejlepších středoškoláků ze všech krajů republiky a letos poprvé v historii se finále uskutečnilo přímo na půdě průmyslového podniku.
Studijní rok také uzavřelo Univerzitní centrum VŠCHT Praha – Unipetrol. To leží přímo v areálu litvínovské chemičky a letos v něm 36 studentů studovalo čtyři vysokoškolské obory. Jedenáct z nich svá studia úspěšně dokončilo odevzdáním bakalářské, diplomové či disertační práce.  
Dalším významným milníkem bylo založení Nadace Unipetrol na podporu středoškolským a vysokoškolským studentům a středním školám. „Zřízení nadace je dalším vkladem do budoucnosti chemického průmyslu, vědy a výzkumu. Otevřeli jsme příležitost ke vzdělání co největšímu počtu studentů, nezávisle na původu či sociálním zázemí. Zcela konkrétní formou a reálnou sumou ve výši šest milionů korun ročně,“ řekl Andrzej Modrzejewski, generální ředitel skupiny Unipetrol.
 _______________________________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v České republice. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v na českém i středoevropském trhu. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4 500 lidí.
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol, tel: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL