Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Zaměstnanci Unipetrolu přispěli Nadačnímu fondu Kociánka 65 tisíci korunami na modernizaci centra
Velikost textu:  A AA
Zaměstnanci Unipetrolu přispěli Nadačnímu fondu Kociánka 65 tisíci korunami na modernizaci centra

17-04-2018  

Praha, 17. dubna 2018 – Zaměstnanci rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol vybrali v rámci každoroční charitativní sbírky Splněná přání, kterou podporují neziskové aktivity v místech působení Unipetrolu, už podruhé finance také pro Nadační fond Kociánka v Brně. Letos se podařilo nashromáždit více než 65 tisíc Kč. Celkově letošní sbírka zaměstnanců Unipetrolu v pěti lokalitách vynesla 367 tisíc korun. 
 
 Symbolický šek v hodnotě 65 752 korun převzala za Nadační fond Kociánka jeho předsedkyně paní Tereza Ivičičová: „Této podpory si velice vážíme a děkujeme za ni. Jsem ráda, že se z naší spolupráce stává tradice. Za obdržené finance nově vybavíme a zmodernizujeme zdravotnické a rehabilitační zařízení. Část půjde také na volnočasové aktivity našich klientů.“ 

„Jsem velice rád, že jsme v rámci tradiční sbírky Splněná přání již podruhé podpořili Nadační fond Kociánka. Přímá a konkrétní pomoc v místě působení funguje nejlépe,“ vysvětluje Jiří Pác, vedoucí vědecko-výzkumného centra Polymer Institute Brno skupiny Unipetrol. „Spolupracujeme také v rámci dobrovolnických dnů, během kterých naši zaměstnanci vždy pomáhají s jarním úklidem parku v Centru Kociánka,“ dodává Jiří Pác.
 
Sbírka Splněná přání zaměstnanců skupiny Unipetrol se koná každoročně od roku 2011. Letos sbírka vynesla 367 tisíc korun. Vybrané prostředky byly rozděleny mezi pět neziskových organizací. „Naše podporované stálice jsou dětské domovy v Mostě a Kralupech a také Středisko rané péče v Pardubicích. Loni jsme spolupráci rozšířili o Nadační fond Kociánka v Brně a letos jsme oslovili Centrum Mělník spadající pod Fokus Praha. Pomáháme tak v okolí všech našich výrobních závodů a vědeckých center,“ vyjmenovává Jiří Hájek, ředitel firemní komunikace skupiny Unipetrol. Souhrnný výtěžek ze všech sedmi ročníků charitativní sbírky činí 1 598 000 Kč.
 
Nadační fond Kociánka vznikl v roce 1997 transformací z Nadace pro tělesně postiženou mládež. Ta byla založena v roce 1991 ve prospěch handicapovaných dětí a mládeže v Ústavu pro tělesně postižené děti a mládež v Brně. Cílem Nadačního fondu Kociánka je odstraňovat existující bariéry mezi zdravými a handicapovanými. Zlepšovat prostředí uživatelů, přispívat k jejich kulturnímu rozvoji a vzdělávání, přispívat na chod hippoterapie a rehabilitace a rozvíjet osvětovou činnost.

  
______________________________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 404 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 122 miliard Kč a zaměstnává více než 4 600 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL