Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Benzina překonala metu 400 čerpacích stanic
Velikost textu:  A AA
Benzina překonala metu 400 čerpacích stanic

01-11-2017  

Praha, 1. listopadu 2017 – Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, otevřela 400. čerpací stanici a upevnila tak svoji vedoucí pozici na trhu. Růst počtu stanic souvisí s přebíráním čerpacích stanic od OMV. Z 65 koupených stanic dosud převzala 54 stanic. Akviziční proces bude ukončen v prvním čtvrtletí roku 2018. Benzina současně mohutně investuje do rozšiřování a zkvalitnění služeb. Vedle zavedení nových paliv EFECTA 95 a EFECTA Diesel se soustředí na unifikaci vzhledu svých stanic, rozšíření doplňkového prodeje a služeb, modernizaci občerstvení Stop Cafe, ale i na proškolování personálu.
 
Za poslední roky jsme Benzinu posunuli o hodně vpřed. Tradiční a zároveň trochu přehlížené značce jsme vrátili její lesk a vedoucí roli na trhu. Dnes je Benzina ve všech směrech moderní a trend určující značkou. Toto je náš největší dárek k 60. narozeninám této ikonické značky českého automobilismu, které budeme slavit příští rok,“ říká Marek Zouvala, vedoucí odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol, a dodává: „Mám radost také z toho, že se nám daří pokračovat v plnění našich cílů. Letošní rok uzavřeme s dvacetiprocentním tržním podílem.
 
Celkový objem investic pro letošní a příští rok přesahuje jednu miliardu korun. Vedle pokračující modernizace připravuje Benzina na příští rok také uvedení dalších nových služeb. Nabídne cashback a řadu služeb vycházejících z připravované mobilní platformy. Firma je připravena i na další růst. „Po převzetí stanic od OMV budeme mít v naší síti 411 stanic. Vhodných prostor k výstavbě nových čerpacích stanic ale v Česku již moc není. Zaměříme se tedy na rozšíření stávajících pěti samoobslužných stanic. Otevřeni jsme i nadále dalším akvizicím,“ přibližuje Marek Zouvala.
 
Benzina ve své síti nabízí všechny druhy pohonných hmot. Vedle paliv EFECTA 95 a EFECTA Diesel a prémiových paliv Verva mohou na téměř stovce míst řidiči tankovat také alternativní paliva CNG nebo LPG. Součástí sítě jsou i dvě dobíjecí stanice pro elektromobily ve Vrchlabí a u Humpolce, jejichž provoz Benzina sdílí se svými obchodními partnery. „S nastupujícím rozvojem elektromobility jsme připraveni naší síť společně s partnery dále rozšiřovat. Nezapomínáme ani na vodík, který se brzy stane součástí elektromobilní budoucnosti. V příštím roce plánujeme otevřít první vodíkovou stanici,“  uzavírá Marek Zouvala.
 


  
 
_______________________________________________________________________________________________________________
Benzina:
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za více než půl století své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě zbrusu nových paliv s čisticím účinkem EFECTA nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. V září 2017 vzrostl počet čerpacích stanic Benzina na 396 a Benzina zvýšila svůj tržní podíl na 19 %.
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL