Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Benzina modernizuje své stanice, rozšiřuje nabídku služeb a zvyšuje provozní zisk
Velikost textu:  A AA
Benzina modernizuje své stanice, rozšiřuje nabídku služeb a zvyšuje provozní zisk

07-06-2018  

Praha, 7. června 2018 – Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, slaví výročí 60 let od svého založení. Na trhu působí již od roku 1958 a během posledních let zaznamenala razantní pokrok. Od roku 2012 zmodernizovala podstatnou část svých čerpacích stanic, rozšířila své služby, zavedla nový koncept občerstvení Stop Café a představila nová paliva EFECTA. Tyto investice o celkové výši 2,5 miliard Kč výrazně přispěly k tomu, že Benzina je dnes lídrem českého trhu a také moderní a mezi řidiči nejoblíbenější značkou.
 
Za posledních pět let Benzina každoročně zvyšovala počet čerpacích stanic a objem celkové výtoče. Také díky nedávnému převzetí 60 čerpacích stanic od společnosti OMV, které Benzina realizovala během minulého a letošního roku, navýšila svůj tržní podíl z 15 % v roce 2014 na aktuálních 21,6 %. Ke zvýšení tržního podílu přispěla také modernizace celé sítě, zavedení nových paliv EFECTA a důraz na rozšiřování nabídky nepalivových produktů včetně gastro konceptu Stop Cafe.
 
Podle průzkumu realizovaného společností GfK je Benzina nejznámější a nejoblíbenější značkou čerpacích stanic v Česku. Znalost této značky dosahuje 96 %. Úspěšnost Benziny potvrzují i ukazatele její provozní výkonnosti. Objem prodaných paliv dokázala Benzina navýšit od roku 2012 o 86 %. Prodej nepalivových produktů vzrostl o 61 %. Výrazný nárůst zaznamenala Benzina v oblasti prodeje občerstvení, a to o 294 % od roku 2012. Hrubý provozní zisk se Benzině podařilo od roku 2012 zvýšit o 196 % na úroveň 1,4 miliardy Kč v roce 2017.
 
Benzina vedle průběžné modernizace své sítě a rozšiřování občerstvovacího konceptu Stop Cafe sází na další novinky. „Uvedli jsme nová paliva EFECTA a rozšířili nabídku olejů o značku Platinum. Nyní připravujeme spuštění mobilní platformy, která bude zahrnovat vedle věrnostního programu také mobilní platby za čerpání paliv, nákup produktů či používání myčky,“ vyjmenoval Tomasz Wiatrak, místopředseda představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za maloobchod, a dodal: „Brzy také zákazníkům představíme komplexní řešení nákupu pohonných hmot pro firemní klientelu.“
 
„Jsme jasným lídrem trhu a naše postavení každým rokem posilujeme. V minulém roce jsme poprvé překonali hranici jedné miliardy Kč provozního zisku a i letošní první čtvrtletí roku patřilo mezi nejúspěšnější,“ uzavřel Marek Zouvala, ředitel odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol.
   

 
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za 60 let své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě zbrusu nových paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Na konci března 2018 vzrostl počet čerpacích stanic Benzina na 404 a tržní podíl Benziny na 21,6 %.
Více na www.benzina.cz, www.facebook.com/Benzina.cz nebo https://www.instagram.com/benzinacz/
 
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL