Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  V Unipetrolu instalují poslední čtyři velkoobjemová sila na novou polyetylenovou jednotku
Velikost textu:  A AA
V Unipetrolu instalují poslední čtyři velkoobjemová sila na novou polyetylenovou jednotku

13-06-2018  

Litvínov, 27. června 2018 – Výstavba nové polyetylenové jednotky PE3 ve výrobním areálu Unipetrolu v Litvínově míří do finální fáze. V uplynulých dnech byla instalována tři velkoobjemová produkční sila na výrobu a skladování černého polyetylenu. Čtvrté, největší silo o délce 35 metrů a průměru 6 metrů, bude nainstalováno během čtvrtka a pátku, tedy 28. a 29. června. Ve čtvrtek 28. června v 17:30 bude transportován nadrozměrný náklad, a ve spolupráci s Policií České republiky tak bude přibližně na hodinu omezen provoz na silnici č. 27 vedoucí podél areálu Chemparku v Záluží (zhruba mezi autobusovými zastávkami Litvínov Záluží Chemopetrol a Litvínov Záluží Petrochemie).
 
 Sila budou na své místo postupně usazována pomocí několika jeřábů. Poslední silo bude usazeno speciálním jeřábem, který je jediný svého druhu v České republice. Dokáže zvednout až 750 tun a jeho maximální výška je 150 metrů.

„Díky nové polyetylenové jednotce zvýšíme kapacitu výroby polyetylenu více než dvojnásobně, až na 275 tisíc tun ročně. Reagujeme na celosvětově rostoucí poptávku po vysokohustotním polyetylenu, který svými vlastnostmi splňuje požadavky pro výrobu moderních plastových výrobků,“ říká Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrolu zodpovědný za investice, výzkum a vývoj.

Unipetrol je největším výrobcem polyetylenu v České republice. Polyetylen je plast, který se využívá ve stavebnictví, obalovém průmyslu, nebo třeba v kosmetice. Nová polyetylenová jednotka také pomůže zvýšit využití etylenové jednotky a přispěje k větší provázanosti petrochemické a rafinérské výroby skupiny Unipetrol. Stavba nové polyetylenové jednotky PE3 za 8,5 miliard Kč je největší investicí v historii českého chemického průmyslu. Dokončení stavby je předpokládáno na konci roku 2018.  
 _____________________________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 402 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 122 miliard Kč a zaměstnává více než 4 600 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL