Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Litvínovští dobrovolní hasiči budou mít nové auto. Díky městu a Unipetrolu
Velikost textu:  A AA
Litvínovští dobrovolní hasiči budou mít nové auto. Díky městu a Unipetrolu

01-10-2018  

Litvínov, 1. října 2018 – Město Litvínov spolu s rafinérskou a petrochemickou skupinou Unipetrol podepsalo darovací smlouvu v hodnotě 2 850 000 korun. Touto částkou Unipetrol přispěje na nákup nové cisternové automobilové stříkačky CAS pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů města Litvínova. Dobrovolní hasiči získají požární vozidlo v předpokládané hodnotě 6 700 000 korun do konce roku 2019. Město Litvínov je připraveno uvolnit z fondu rozvoje a rezerv až 4 200 000 korun.
 
 
Naši dobrovolní hasiči mají, bohužel, k dispozici pouze značně zastaralou požární techniku. Vítáme proto dar Unipetrolu, který nám pomůže zakoupit zcela nové hasičské auto a tím vylepšit vybavenost hasičské zbrojnice. Věřím, že to je další krok k dlouhodobější spolupráci s Unipetrolem na úseku bezpečnosti a krizového řízení,“ vysvětluje situaci Kamila Bláhová, starostka města Litvínov.
 
Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Litvínova disponuje dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami. Karosa byla vyrobená v roce 1976 a již není možné ji bezpečně využívat během požárních zásahů. Novější Liaz je z roku 1988 a město Litvínov vynakládá každý rok značné finanční prostředky na její údržbu a opravy.
 
„Jsme rádi, že také Unipetrol svým dílem přispěje k tomu, aby litvínovští dobrovolní hasiči mohli zasahovat s novou moderní technikou. A přejeme jim, ať mají brzo auto k dispozici,“ doplňuje Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za řízení ochrany zdraví a procesní bezpečnosti a HZS. 
 
Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Litvínova vznikla před devatenácti lety v roce 1999 a navazuje na dlouhou tradici litvínovských hasičů, jejichž mateřská organizace Český sbor dobrovolných hasičů vznikla před 94 lety v roce 1924. Aktuální početní stav litvínovské jednotky je 14 členů. Jednotka zasahuje ve správním území města Litvínova a na pokyn Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru zasahuje podle plánu pokrytí Ústeckého kraje. Jednotka města úzce spolupracuje se všemi složkami IZS umístěnými na správním území Litvínova, obce s rozšířenou působností. Jejími partnery jsou Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje a také vnitrofiremní hasičský záchranný sbor společnosti Unipetrol, který se stará o bezpečnost v areálu chemického závodu v Záluží u Litvínova a aktivně se podílí na řešení nebezpečných situací i mimo areál.
 


 

Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 406 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 122 miliard Kč a zaměstnává více než 4 600 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
​ ​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL