Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Konference Reactions poodhalí budoucnost automobilového průmyslu
Velikost textu:  A AA
Konference Reactions poodhalí budoucnost automobilového průmyslu

09-10-2018  

Praha, 9. října 2018 – Inovativní pohony, sdílení vozů nebo autonomní jízda – to jsou jen některá z témat druhého ročníku konference Reactions, kterou pořádá společnost Unipetrol ve čtvrtek 11. října v pražském Foru Karlín. Tématem konference jsou inovace v automobilovém průmyslu a diskutovat o nich budou významní mezinárodní experti, inovátoři a vědci, letos poprvé za účasti široké veřejnosti.

„Automobilový průmysl je plný inovací a směřuje rychle kupředu,“ říká Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za investice, výzkum a vývoj.My v Unipetrolu rovněž přispíváme k tomuto rozvoji. Snažíme se vyvíjet kvalitnější a efektivnější materiály pro výrobu komponent automobilů a současně zkoumáme veškeré možnosti rozvoje  alternativních paliv. V popředí tohoto snažení je i zavedení vodíku jako paliva. Konference Reactions nám dává příležitost seznámit veřejnost nejen s aktuálními trendy v automobilovém průmyslu, ale i s tím, jakým způsobem k tomu my sami přispíváme.“ 

Spektrum diskutovaných témat bude velmi široké. Půjde nejen o budoucnost pohonů, sdílení vozů nebo autonomní jízdu, ale přítomní experti se zaměří také na budoucnost polymerů  při výrobě automobilů, alternativní paliva, cirkulární ekonomiku nebo geopolitický kontext automobilového a rafinérského průmyslu.  Návštěvníci si budou moci vedle hlavního programu přednášek a panelových diskuzí důkladně prohlédnout virtuální verzi města budoucnosti Polymer Smart City, automobil Toyota Mirai s pohonem napájeným z vodíkových palivových článků nebo poměřit síly ve stolním fotbale s průmyslovým robotem firmy FANUC.
 
Konferencí Reactions, které se může letos zúčastnit také široká veřejnost, bude provázet osvědčená dvojice - vědec Michael Londesborough a moderátorka Emma Smetana. V rámci hlavního programu vystoupí Gregory Haye, odborník na materiály a procesy ve společnosti Local Motors, který přednese vizi budoucnosti automobilů a nové možnosti využití polymerů v automobilovém průmyslu. Zmíní také autonomní minibus „Olli“ postavený metodou aditivní výroby, při níž vzniká výrobek postupným nanášením tenkých vrstev na sebe. V následujících přednáškách se mohou účastníci těšit na Stephana Herbsta, generálního ředitele společnosti Toyota Motor Europe, Ivana Hodače, v minulosti generálního tajemníka Evropské asociace výrobců automobilů ACEA, nyní viceprezidenta Aspen Institutu v Praze nebo Manuela Assaliho, viceprezidenta společnosti Nexant pro oblast vzdělávání a osvěty. Přednášky jsou v druhé části programu doplněné o panelové diskuze s dalšími odborníky.
 
Konference Reactions, která byla zvolena nejlepší B2B událostí roku 2017, se uskuteční za podpory partnerů konference, společností Benzina, Toyota Europe, ELAI, ICUK a FANUC. Organizátorem je společnost Unipetrol, reprezentující petrochemický průmysl jako vysoce inovativní odvětví s významnými investicemi do budoucího rozvoje.
 
Více informací, včetně možnosti zakoupení vstupenek, naleznete na webových stránkách konference Reactions: www.reactions.cz.
 
 


Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 406 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 122 miliard Kč a zaměstnává více než 4 600 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
​ ​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL