Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol podpořil Scholu Humanitas: žákům přispěl na stipendia a škole pomohl s rekonstrukcí
Velikost textu:  A AA
Unipetrol podpořil Scholu Humanitas: žákům přispěl na stipendia a škole pomohl s rekonstrukcí

17-01-2019  

Litvínov, 17. ledna 2019 – Zástupci společnosti Unipetrol předali k užívání pedagogům a studentům střední školy Schola Humanitas v Litvínově nově zrekonstruované prostory školy za téměř 650 tisíc korun. Přes 150 studentů tak může využívat zmodernizovanou dvoranu s informační dotykovou obrazovkou a odpočívat v relaxační zóně v barvách hokejového klubu HC Verva Litvínov. V tomto školním roce navíc studenti získají od Unipetrolu stipendia v hodnotě 200 tisíc korun.  


„Schola Humanitas je jednou z našich dvou partnerských škol, s kterými spolupracujeme dlouhodobě. Tou druhou je Educhem z Meziboří, kde jsme také pomohli z rekonstrukcí vnitřních prostor,“ vysvětluje Michał Chmiel, personální ředitel skupiny Unipetrol. „Pomoc s renovací škol vhodně doplňuje naše další aktivity na propagaci chemie a podporu vzdělávání v tomto oboru. Jezdíme také do škol přednášet, setkáváme se a diskutujeme s pedagogy i rodiči a  pořádáme exkurze do našich výrobních provozů. Ročně náš závod v Litvínově navštíví bezmála 500 studentů,“ doplňuje Michał  Chmiel.


Tento počin zvýší atraktivitu školy. Nové prostory jsou příjemnějším a inspirativním prostředím pro studenty. Naše spolupráce s Unipetrolem je komplexní, renovací prostor školy to nekončí. Naši studenti získávají od Unipetrolu prospěchová stipendia, chodí na praxi do výrobního závodu v Chemparku Záluží, mohou se přihlásit na brigády. Se svými příspěvky se každoročně zapojují do Studentské vědecké konference konané v Univerzitním centru VŠCHT v areálu chemičky,“ uvádí Ladislav Turbák, statutární zástupce školy, a doplňuje: „Škola také v loňském roce získala grant od Nadace Unipetrol v hodnotě půl milionu, za který nakoupila plynový chromatograf.“  

 
Schola Humanitas
Střední škola Schola Humanitas v Litvínově je přírodovědná škola zaměřená na vzdělání v oblasti ekologie. Její absolventi jsou plně připraveni i k vysokoškolskému studiu různého zaměření. Schola Humanitas je nejstarší školou svého typu v České republice. Nabízí moderní interaktivní vzdělávání v přátelském rodinném prostředí (max. 22 žáků ve třídě). Výuka odborných předmětů v laboratořích s nejnovějšími přístroji je doplňována činností v terénu, kde žák poznává přímé uplatnění svých teoretických znalostí.

 
 ______________________________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 409 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 122 miliard Kč a zaměstnává více než 4 700 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

 
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

​ ​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL