Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol udělil stipendia 26 nadaným studentům chemie v Meziboří u Litvínova
Velikost textu:  A AA
Unipetrol udělil stipendia 26 nadaným studentům chemie v Meziboří u Litvínova

29-03-2019  

Litvínov, 29. března 2019 – V obřadní síni litvínovského zámku Valdštejnů obdrželo 26 talentovaných studentů střední školy Educhem v Meziboří stipendia v celkové hodnotě 86 tisíc korun. Studijní stipendia jsou tradičně udělována vedením školy studentům oboru Aplikovaná chemie a jsou financována společností Unipetrol. Tento obor v letošním školním roce studuje ve třech ročnících 54 studentů.
 
Střední škola Educhem je dlouhodobě naší partnerskou školou, kde se snažíme naplňovat naší vizi přilákat více mladých lidí k technickým oborům. Stipendia jsou jedním z možných motivačních prostředků, jak podpořit studenty chemických oborů a nalézt mezi nimi i případné talenty,“ říká Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za investice, výzkum a vývoj.

Finanční podporu udělujeme studentům jednou za půl roku, a to na základě studijního průměru, účasti v soutěžích a reprezentace školy. V letošním školním roce se stipendia rozdělovala již podruhé. Dohromady si tedy motivační stipendia ve výši 136 tisíc korun mezi sebe rozdělilo 48 studentů,“ potvrzuje Helena Kripnerová, ředitelka střední školy Educhem. „Spolupracujeme také s Nadací Unipetrol, od které jsme loni získali grant v hodnotě 240 tisíc korun. Letos díky finanční podpoře nadace našich pět studentů sestavuje model autíčka na vodíkový pohon, které bude závodit v dubnu ve finále v Ostravě. Budeme jim držet palce,“ doplňuje Helena Kripnerová.

Spolupráce Educhemu a Unipetrolu má několik podob. Kromě motivačních stipendií absolvují studenti vyšších ročníků dvoutýdenní praxi, která se odehrává na jaře především v laboratořích Unipetrolu v Litvínově Záluží. V loňském školním roce se praxe zúčastnilo 19 studentů. Škola a chemička také společně organizují exkurze, besedy a workshopy nejen pro studenty, ale také pro pedagogy. Během společných setkání se ve spolupráci s Unipetrolem řeší možnosti dalšího nasměrování žáků. Po maturitě mají žáci možnost nastoupit do výroby na pozici operátora, nebo pokračovat ve studiu na pobočce Vysoké školy chemicko-technologické přímo ve výrobním areálu litvínovského závodu.

Spolupráce s Nadací Unipetrol
Se střední školou Educhem spolupracuje také Nadace Unipetrol. Letos finančně podporuje účast týmu pěti studentů Educhemu v mezinárodní soutěži Horizon Grand Prix, kde ve finále závodí vlastnoručně vyrobené modely aut na vodíkový pohon. V roce 2018 získala škola od nadace grant v hodnotě 240 tisíc korun. Za tuto částku
 
 

 
______________________________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 409 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 130 miliard Kč a zaměstnává více než 4 700 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 
 
 
 

​ ​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL