Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Roman Kresta se vrací za volant v barvách MOGUL Racing Teamu
Velikost textu:  A AA
Roman Kresta se vrací za volant v barvách MOGUL Racing Teamu

28-06-2017  

Praha 28. června 2017 – Legendární jezdec rallye Roman Kresta se po více než třech letech vrací zpátky mezi závodníky. Bude hájit barvy MOGUL Racing Teamu, ve kterém v minulosti strávil sedm let a nasbíral s ním řadu úspěchů včetně vítězství na Rally Bohemia nebo Barum Czech Rally Zlín. Právě těchto dvou podniků se letos zúčastní. V kabině závodního speciálu Škody Fabia R5 mu bude jako spolujezdec sekundovat Petr Starý.
 
MOGUL Racing Team získal nejméně pro letošní sezónu fenomenálního jezdce Romana Krestu, kterého přemluvil k návratu na závodní tratě. Tato legenda, která letos oslavila jedenačtyřicáté narozeniny, ve stáji doplní největší naději české rallye Jana Černého. MOGUL Racing Team bude mít se dvěma takto skvělými posádkami nejvyšší ambice. „Chceme, aby se motorsport v Česku dál rozvíjel, aby přitáhl nové diváky. Česká rallye potřebuje podpořit, a kdo jiný by jí měl být oporou než tradiční české značky MOGUL a BENZINA. Věříme, že kombinace jezdeckého guru Romana Kresty a mladého talentovaného závodníka Jana Černého bude pro diváky ten správný magnet,“ vysvětluje Petr Kalach, vedoucí odboru marketingu společnosti Paramo spadající do skupiny Unipetrol, pod jejíž křídla MOGUL Racing Team patří. 
 
Roman Kresta, který se v poslední době věnoval vlastnímu týmu Kresta Racing a ladění závodních aut, dostával nabídky na návrat pravidelně. Podle svých slov byl ale jednak velmi pracovně vytížený a jednak po mnoha letech strávených za volantem také bez chuti a motivace k závodění. To se ale letos změnilo.
 
Sešlo se víc faktorů najednou. Začal jsem cítit, že bych si mohl udělat radost, trochu si odpočinout od běžného pracovního shonu a prostě se zase svézt v závodním autě. Na stole stále ležela nabídka od Parama, spolujezdec Petr Starý se mi připomínal a i od dětí jsem v poslední době slýchával, kdy že mě zase uvidí závodit. Do toho se postupně z těžké autonehody zotavuje můj kamarád a dlouholetý spolujezdec Petr Gross, kterému jsem slíbil, že až se dostane do formy, svezeme se spolu. No a na to musím být ve formě i já,“ usmívá se Roman Kresta. „V neposlední řadě chci udělat radost fanouškům. Bez nich by rallye neexistovala, zaslouží si to,“ doplňuje.
 
Právě sportovním fanouškům se dlouhodobě věnuje i Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, která MOGUL Racing tým podporuje. „V rámci projektu Rozjeďte to naplno přinášíme neotřelé sportovní zážitky široké veřejnosti, ať jde o extrémní běžecké závody nebo možnost vyzkoušet si na vlastní kůži třeba akrobatické létání. Podpora motorsportu má v našich aktivitách pevné místo, a když můžeme být letos součástí takovéhoto velkého návratu, je to pro nás čest,“ říká vedoucí odboru marketingu Benziny Agnieszka Bobrukiewicz.
 
Ačkoliv Roman Kresta bere přípravy naprosto vážně, trénuje a ladí závodní vůz, přiznává, že po tak dlouhé době strávené mimo kokpit musí poprvé – minimálně v prvním podniku – přestat myslet na nejvyšší mety: „Vždycky bylo mým cílem vyhrávat, teď je cílem zúčastnit se. I když dám do závodu maximum, musím být v tomto ohledu realistický. Samotná jízda pro mě bude odměnou. Rally Bohemia je skvělý závod a chci si ho užít,“ uzavírá Kresta, který dnes po tiskové konferenci míří rovnou do Mladé Boleslavi, aby využil poslední dva dny před závodem k seznámení se s tratí.
 
Fanoušci Romana Krestu uvidí na Rally Bohemia v sobotu a v neděli 1. a 2. července. Na Barum Czech Rally Zlín bude Kresta bojovat od 25. do 27. srpna. 
 
 
_______________________________________________________________________________________________________________
PARAMO, a.s., člen skupiny Unipetrol, se tradičně specializuje především na výrobu mazacích a procesních olejů, dále stavebně izolačních asfaltů a silničních asfaltů, parafinů a gačů a dalších rafinérských výrobků. Společnost nakupuje a zpracovává olejové hydrogenáty. Získané meziprodukty využívá při výrobě základových a mazacích olejů s velmi nízkým obsahem síry. Pardubická rafinerie má své kořeny v roce 1889 a v roce 2014 oslavila 125 let své existence. Se značkou MOGUL se motoristé setkávají od roku 1927 a za tuto dobu se stala synonymem kvalitního motorového oleje. Portfolio produktů tvoří mimo jiné motorové oleje řady MOGUL EXTREME, které odpovídají nejvyšším nárokům na výkonnost při celoročním provozu. Tyto oleje výrazně prodlužují životnost motoru. Umožňují vynikající startovatelnost i za velmi silných mrazů. Olej dále přispívá k hospodárnému využití paliva a má vynikající odolnost proti oxidaci za vysokých teplot i proti tvorbě úsad. Oleje MOGUL se navíc kompletně vyrábí v České republice, stejně jako jejich obaly a etikety. Více na www.paramo.cz a www.mogul.cz
 
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za více než půl století své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě zbrusu nových paliv s čisticím účinkem EFECTA nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Ke konci června 2017 vzrostl počet čerpacích stanic Benzina na 385 a Benzina zvýšila svůj tržní podíl na 19 procent. Více na www.benzina.cz, www.facebook.com/Benzina.cz nebo www.instagram.com/benzinacz
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol, tel: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL