Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Benzina instaluje AdBlue terminály pro osobní automobily
Velikost textu:  A AA
Benzina instaluje AdBlue terminály pro osobní automobily

07-09-2017  

Praha 6. září 2017 – Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, se podílí na snižování emisí a vybavuje své čerpací stanice zařízeními pro čerpání močoviny známé jako AdBlue. Močovinu lze čerpat ze samostatných stojanů nebo je pistole s močovinou součástí moderních multimediálních čerpacích stojanů. Projekt startuje na šesti čerpacích stanicích rozmístěných po celé České republice. Další stanice budou postupně přibývat.
 
Benzina nabízela možnost čerpání AdBlue ze stojanů na několika stanicích již v minulosti, využít ho ale mohly jen nákladní automobily. Nyní mohou AdBlue jednoduše dočerpat i řidiči osobních vozů s emisní normou Euro IV a vyšší. „Usnadnili jsme našim řidičům doplňování močoviny, je to pro ně komfortnější,“ řekl Jakub Drastík, odborník na paliva z Benziny.
 
První stojany pro osobní vozy s integrovaným systémem pro čerpání močoviny najdou řidiči v Osicích, Brandýse nad Labem, Slaném, Litvínově, Karviné a v Havířově. „V praxi vypadá řešení tak, že je u stojanu o pistoli navíc. Benzina pro umístění AdBlue jednotek vybírá moderní multimediální stojany, které postupně nahrazují tradiční stojany a umožňují zákazníkovi už během čerpání sledovat na LED displeji například ceny produktů dané čerpací stanice nebo akční nabídky. Propojujeme tak moderní technologie v komunikaci i v dopravě,“ vysvětlila Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí odboru marketingu Benziny.
 
Za možností čerpání AdBlue přímo ze stojanu stojí sofistikovaná technologie. „Nádrže na močovinu musí být buď chromové, nebo plastové a vedení musí být temperované, protože teplota tuhnutí je již při mínus jedenácti stupních,“ doplnil Jakub Drastík.
 
Co je AdBlue?
Močovina AUS 32, známá jako AdBlue, je v Evropě používaný obchodní název kapalného aditiva využívaného technologií selektivní katalytické redukce, která se užívá při úpravě výfukových plynů vznětových motorů na úroveň emisních limitů Euro IV a vyšších. Močovinu je potřeba doplňovat podle údajů od výrobce v různých intervalech, zhruba jednou za 15 000 kilometrů. Problematika vypouštěných emisí dieselovými motory je teď jedním z největších problémů, který přerůstá rozměry automobilové sféry. Benzina se tak aktivně podílí na snižování emisí tím, že nabízí močovinu na svých čerpacích stanicích. „Jedná se o technologii pouze pro dieselové motory, které jsou vybaveny technologií vstřikování močoviny. Ta je vstřikováno před katalyzátor výfukových plynů, kde se močovina nejprve mísí s výfukovými plyny a reaguje s oxidy dusíku (NOx), které vznikají při spalování nafty. Z výfuku pak místo jedovatých plynů odchází neškodná vodní pára a dusík,“ vysvětlil Jakub Drastík.
 
 
_______________________________________________________________________________________________________________
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za více než půl století své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě zbrusu nových paliv s čisticím účinkem EFECTA nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. V červenci 2017 vzrostl počet čerpacích stanic Benzina na 391 a Benzina zvýšila svůj tržní podíl na 19 %.

Více na www.benzina.cz, www.facebook.com/Benzina.cz nebo https://www.instagram.com/benzinacz/
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol, tel: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL