Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Benzina startuje soutěž pro děti z dětských domovů a instaluje sběrné boxy na sportovní vybavení
Velikost textu:  A AA
Benzina startuje soutěž pro děti z dětských domovů a instaluje sběrné boxy na sportovní vybavení

04-05-2017  

Praha, 4. května 2017 – Společnost Benzina, která je s 380 čerpacími stanicemi největší sítí v Česku, spouští dlouhodobý program společenské odpovědnosti nazvaný Benzina pomáhá. V rámci tohoto programu připravila ve spolupráci s Federací dětských domovů ČR dva projekty na podporu dětí z dětských domovů. Prvním z nich je kreativní soutěž Dětský domov budoucnosti, která se uskuteční v květnu a červnu. Děti z vítězného domova pojedou v září na výlet plný adrenalinu a jejich domov projde rekonstrukcí. V hodnoticí porotě zasednou automobiloví závodníci Roman Kresta a Jan Černý společně s Miss České republiky 2005 Lucií Šlégr Královou i olympijským vítězem Jiřím Šlégrem. Od prvního května navíc mohou lidé vkládat použité i nové sportovní vybavení pro děti do speciálních boxů umístěných na vybraných čerpacích stanicích Benzina.
 
Měníme tvář Benziny. Tradiční a zavedenou značku postupně oblékáme do moderního kabátu. Inovovali jsme paliva, rozšiřujeme nabídku občerstvení a doplňkových služeb a pracujeme na sjednocení podoby všech čerpacích stanic,“ říká Marek Zouvala, vedoucí odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol, a dodává: „Posilujeme i naši společenskou odpovědnost, a proto nyní přicházíme s projektem Benzina pomáhá, v němž míříme na děti v dětských domovech po celé republice.
 
Benzina je stejně jako my činná po celé České republice. Líbí se nám, že díky její podpoře jsme mohli připravit projekt, který osloví dětské domovy v celé zemi,“ doplňuje Jana Koubová, předsedkyně výboru Federace dětských domovů ČR.
 
Dětský domov budoucnosti
V kreativní soutěži, která se uskuteční v květnu a červnu, vyzývá Benzina děti z dětských domovů, ať ztvární dětský domov budoucnosti podle svých představ. Jejich výtvory v  kreslené i jakékoliv audiovizuální podobě budou umístěny na speciální internetové stránce www.benzinapomaha.cz, kde je v prvním kole bude moci hodnotit veřejnost. Z pěti finalistů odborná porota vybere a ocení tři nejlepší návrhy. První cenou je sportovní výlet s Benzinou, na který se děti z vítězného dětského domova vypraví letos v září. Po návratu pro ně bude připravené překvapení v podobě rekonstrukce části jejich domova, kterou provedou v rámci dobrovolného dne zaměstnanci Benziny. Za druhé místo Benzina věnuje sportovní vybavení a za umístění na třetím místě děti získají dárkové vouchery na sportovní zážitky a vybavení.
 
Druhá šance pro sportovní potřeby
První SportBox na sportovní potřeby pro děti z dětských domovů byl umístěn 1. května na čerpací stanici Argentinská v Praze 7 - Holešovicích. Pokud se pilotní projekt osvědčí, budou SportBoxy instalovány i na další čerpací stanice. „Ptali jsme se v dětských domovech, co děti nejvíce potřebují, a zjistili jsme, že dětem chybí sportovní vybavení. A tak nás napadlo umístit na naše stanice sběrné boxy, ve kterých mohou lidé toto vybavení shromažďovat. V pravidelných intervalech je budeme vybírat a ve spolupráci s Federací dětských domovů budeme vybavení předávat dětským domovům po celé republice,“ vysvětluje Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí úseku marketingu Benziny.
 
______________________________________________________________________________________________________________
Benzina je součástí Unipetrolu, největší petrochemické skupiny v České republice. Provozuje největší síť čerpacích stanic v České republice. Za více než půl století své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě zbrusu nových paliv s čistícím účinkem EFECTA nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Během prvního čtvrtletí 2017 vzrostl počet čerpacích stanic Benzina na 380 a Benzina zvýšila svůj tržní podíl na 18,1 %. Více na www.benzina.cz a www.facebook.com/Benzina.cz.
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 








 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL