Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Zaměstnanci Unipetrolu podpořili brněnskou Kociánku finančně i prací
Velikost textu:  A AA
Zaměstnanci Unipetrolu podpořili brněnskou Kociánku finančně i prací

12-06-2017  

Praha 12. června 2017 – Zaměstnanci Unipetrolu, největší rafinérské a petrochemické společnosti v České republice, opět podpořili dobrou věc. Jejich charitativní sbírka nazvaná Splněná přání letos vynesla Nadačnímu fondu Kociánka v Brně 33 600 Kč, o které byl navýšen každoroční příspěvek firmy 50 tisíc Kč. Navíc patnáct zaměstnanců strávilo v Kociánce v rámci dobrovolné pomoci jeden den, během kterého pomohli s jarním úklidem a opravami v parku.

Zaměstnanci si sami vybírají, kterou ze spolupracujících neziskových organizací podpoří,“ vysvětluje princip fungování sbírky Jiří Pác, ředitel Polymer Institutu Brno skupiny Unipetrol, a dodává: „Letos jsme sbírku zkombinovali s konkrétní pomocí. Zaměstnanci dostali možnost podpořenou neziskovku osobně navštívit a podpořit ji prací v rámci dobrovolnického dne.“

V Jihomoravském kraji sídlí ze skupiny Unipetrol výzkumný ústav Polymer Institut Brno. Kromě vý-zkumně-vývojové činnosti se institut zabývá výrobou koncentrátů aditiv pro plasty, prodejem polymerů a konzultačními službami. Unipetrol v kraji dlouhodobě spolupracuje s brněnským Nadačním fondem Kociánka. Účelem fondu je shromažďovat a vynakládat finanční prostředky na zkvalitnění péče o děti a mládež v Centru Kociánka, potřebné k všestrannému rozvoji této mládeže a jejímu úspěšnému zařazení do běžného života. Poskytnuté finance budou použity na vybavení pracovišť ústavu, pro pracovní výuku, resp. pro volný čas postižených dětí a mládeže.

Sbírka Splněná přání zaměstnanců skupiny Unipetrol celkově vynesla 396 950 Kč. Vybrané prostřed-ky byly rozděleny mezi neziskové organizace v Mostě, Brně, Pardubicích, Kralupech nad Vltavou. Během dosavadních šesti ročníků se podařilo zaměstnancům Unipetrolu předat potřebným již 1 230 000 Kč.

Společnost Unipetrol zaměstnává 4 500 lidí v Česku, velkou část z nich v Ústeckém kraji, kde patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele. Spolu se svými zaměstnanci se aktivně zapojuje do péče o okolní prostředí. Každoročně pořádá zaměstnaneckou sbírku Splněná přání, jejíž výtěžek jde na pod-poru neziskových organizací v Ústeckém, Středočeském a Pardubickém kraji. V rámci pravidelných dobrovolnických dnů zaměstnanci v těchto neziskových organizacích také pomáhají. Unipetrol dále finančně podporuje přilehlé obce a města a financuje pravidelné vypouštění ryb do řek Bílina a Labe.

V rámci propagace technických oborů a vzdělávání žáků, studentů i učitelů Unipetrol spolupracuje s řadou středních škol v severních a západních Čechách a s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze. V letošním roce založil nadaci Unipetrol, která rozdělí minimálně šest milionů korun mezi střední školy a středoškolské a vysokoškolské studenty z celé České republiky v oblasti stipendijních a grantových programů.

 

 
 
Foto: Jiří Pác, ředitel Polymer Institutu Brno skupiny Unipetrol, předává Tomáši Komárkovi, řediteli nadačního fondu Kociánka, výtěžek zaměstnanecké sbírky v hodnotě 33 600 Kč.

 

______________________________________________________________________________________________________________

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává 4 500 lidí.
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL