Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Zaměstnanci Unipetrolu podpořili Dětský domov v Kralupech nad Vltavou finančně i prací
Velikost textu:  A AA
Zaměstnanci Unipetrolu podpořili Dětský domov v Kralupech nad Vltavou finančně i prací

14-06-2017  

Kralupy nad Vltavou, 14. června 2017 – Zaměstnanci Unipetrolu, největší rafinérské a petrochemické společnosti v České republice, opět podpořili dobrou věc. Jejich kaž-doroční charitativní sbírka nazvaná Splněná přání letos vynesla dětem z Dětského domova v Kralupech nad Vltavou celkem 108 890 Kč. Navíc deset zaměstnanců strávilo v dětském domově v rámci dobrovolné pomoci jeden den, během kterého pomohli s jarním úklidem a pracemi na zahradě.

Zaměstnanci si sami vybírají, kterou ze spolupracujících neziskových organizací podpoří. Vybranou částku poté Unipetrol zdvojnásobí,“ vysvětluje princip fungování sbírky Anna Wydrzyńska, ředitelka kralupské rafinérie skupiny Unipetrol, a dodává: „Letos jsme sbírku zkombinovali s konkrétní pomocí. Zaměstnanci dostali možnost podpořenou neziskovku osobně navštívit a podpořit ji prací v rámci dobrovolnického dne.“

Ve Středočeském kraji funguje v rámci skupiny Unipetrol rafinérie na zpracování ropy. Unipetrol v kraji dlouhodobě spolupracuje se Dětským domovem v Kralupech nad Vltavou. Jde o domov rodinného typu pečující o zhruba dvacítku dětí a mladých lidí ve věku od jednoho roku do 26 let, kteří jsou do domova umístěni z důvodu nedostačující péče ze strany rodičů. Darované prostředky poslouží na obnovu jídelny, nákup nového nábytku a výměnu podlahových krytin i zimní rekreaci v Peci pod Sněžkou.

Sbírka Splněná přání zaměstnanců skupiny Unipetrol celkově vynesla 396 950 Kč. Vybrané prostřed-ky byly rozděleny mezi neziskové organizace v Mostě, Brně, Pardubicích, Kralupech nad Vltavou. Během dosavadních šesti ročníků se podařilo zaměstnancům Unipetrolu předat potřebným již 1 230 000 Kč.

Společnost Unipetrol zaměstnává 4 500 lidí v Česku, velkou část z nich v Ústeckém kraji, kde patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele. Spolu se svými zaměstnanci se aktivně zapojuje do péče o okolní prostředí. Každoročně pořádá zaměstnaneckou sbírku Splněná přání, jejíž výtěžek jde na pod-poru neziskových organizací v Ústeckém, Středočeském a Pardubickém kraji. V rámci pravidelných dobrovolnických dnů zaměstnanci v těchto neziskových organizacích také pomáhají. Unipetrol dále finančně podporuje přilehlé obce a města a financuje pravidelné vypouštění ryb do řek Bílina a Labe.

V rámci propagace technických oborů a vzdělávání žáků, studentů i učitelů Unipetrol spolupracuje s řadou středních škol v severních a západních Čechách a s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze. V letošním roce založil nadaci Unipetrol, která rozdělí minimálně šest milionů korun mezi střední školy a středoškolské a vysokoškolské studenty z celé České republiky v oblasti stipendijních a grantových programů.

 
Foto: Anna Wydrzyńska, ředitelka kralupské rafinérie skupiny Unipetrol, předává Janě Dubcové, ředitelce Dětského domova Kralupy nad Vltavou, výtěžek zaměstnanecké sbírky v hodnotě 108 890 Kč.
 
 

 

______________________________________________________________________________________________________________

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává 4 500 lidí.
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL