Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Zaměstnanci Unipetrolu podpořili Dětský domov Most 130 tisíci korunami
Velikost textu:  A AA
Zaměstnanci Unipetrolu podpořili Dětský domov Most 130 tisíci korunami

12-06-2017  

Praha 12. června 2017 – Zaměstnanci Unipetrolu, největší rafinérské a petrochemické společnosti v České republice, opět podpořili dobrou věc. Jejich každoroční charitativní sbírka nazvaná Splněná přání letos vynesla dětem z Dětského domova v Mostě celkem 130 590 Kč.

„Zaměstnanci si sami vybírají, kterou ze spolupracujících neziskových organizací podpoří. Vybranou částku poté Unipetrol zdvojnásobí,“ vysvětluje princip fungování sbírky Jiří Hájek, ředitel firemní komunikace skupiny Unipetrol.

Na Mostecku Unipetrol dlouhodobě spolupracuje s Dětským domovem v Mostě. Darované peníze budou rozděleny mezi dětský domov, zařízení okamžité péče a dům na půl cesty a použity na moder-nizaci vybavení a nákup věcí nezbytných pro každodenní provoz. 

Celkově vynesla finanční sbírka Splněná přání 396 950 Kč. Vybrané prostředky byly rozděleny mezi neziskové organizace v Mostě, Brně, Pardubicích, Kralupech nad Vltavou. Během dosavadních šesti ročníků se podařilo zaměstnancům Unipetrolu předat potřebným již
1 230 000 Kč.

Společnost Unipetrol zaměstnává 4 500 lidí v Česku, velkou část z nich v Ústeckém kraji, kde patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele. Spolu se svými zaměstnanci se aktivně zapojuje do péče o okolní prostředí. Každoročně pořádá zaměstnaneckou sbírku Splněná přání, jejíž výtěžek jde na pod-poru neziskových organizací v Ústeckém, Středočeském a Pardubickém kraji. V rámci pravidelných dobrovolnických dnů zaměstnanci v těchto neziskových organizacích také pomáhají. Unipetrol dále finančně podporuje přilehlé obce a města a financuje pravidelné vypouštění ryb do řek Bílina a Labe.

V rámci propagace technických oborů a vzdělávání žáků, studentů i učitelů Unipetrol spolupracuje s řadou středních škol v severních a západních Čechách a s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze. V letošním roce založil nadaci Unipetrol, která rozdělí minimálně šest milionů korun mezi střední školy a středoškolské a vysokoškolské studenty z celé České republiky v oblasti stipendijních a grantových programů.
Foto: Jiří Hájek, ředitel firemní komunikace skupiny Unipetrol, předává Marcele Stütz, ředitelce dětského domova Most, výtěžek zaměstnanecké sbírky v hodnotě 130 590 Kč.

 

______________________________________________________________________________________________________________

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává 4 500 lidí.
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL