Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Zodpovědná firma/  Vzdělání / Zažij chemii
Velikost textu:  A AA
Vzdělání / Zažij chemii
Unipetrol se, jako lídr českého petrochemického a rafinérského průmyslu a významný zaměstnavatel v rámci celé České republiky, snaží zvýšit povědomí veřejnosti o významu chemie v každodenním životě člověka a podpořit zájem mladé generace o studium chemie.

Cesta za tajemstvím ropy

Program Cesta za tajemstvím ropy otevírá virtuální brány do společnosti UNIPETROL RPA, s.r.o. Nový interaktivní program popisuje zpracování ropy a výrobní procesy v litvínovském Chemparku Záluží. Primárně je určen pro základní a střední školy, doplněn o výklad učitele se stává přínosným a zajímavým nástrojem, který vás seznámí s jednotlivými procesy, které se v litvínovské chemičce odehrávají. Tento program si můžete přímo prohlédnout v online verzi.

Dlouhodobý partner VŠCHT Praha

Podpora výchovy vysokoškolských odborníků v oblasti chemie je jednou z priorit společnosti Unipetrol. Hlavním cílem dlouhodobé spolupráce je zpopularizovat chemii mezi mladými lidmi, a zajistit tak tomuto oboru příliv nových talentů. Mezi společné aktivity patří například projekt Hodina moderní chemie, během něhož dvojice prezentátorů navštěvuje střední a základní školy, aby zábavnou formou předvedla zajímavé chemické experimenty.

Vice informací

Partner ankety Zlatý Ámos

Anketu Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele České republiky vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími. Unipetrol podporuje anketu z pozice stříbrného partnera a zasadil se o vznik nové kategorie – nejoblíbenější učitel/učitelka chemie.

Vice informací

Partner Národního technického muzea

Společnost Unipetrol podpořila ve spolupráci s Národním technickým muzeem v Praze realizaci expozice Chemie kolem nás, která byla vytvořena v budově NTM v první polovině roku 2013 a následně zpřístupněna veřejnosti. Kromě technické spolupráce poskytla společnost Unipetrol i finanční dar. Národní technické muzeum v Praze bylo založeno již v roce 1908 a byly vybudovány rozsáhlé sbírky dokumentující vývoj mnoha technických oborů, přírodních a exaktních věd a průmyslu na území dnešní České republiky.
Vice informací o NTM:www.ntm.cz

Vice informací

Zažij chemii: Facebook a webové stránky

Internetové stránky www.zazijchemii.cz jsou určeny žákům základních a studentům středních škol. Prostřednictvím videí, návodů k pokusům a testů představuje portál chemii jako zábavný a atraktivní obor. Vedle internetové stránky jsme, pro velký zájem mladých fanoušků z oboru chemie, založili také Facebook stránku Zažij chemii. Na stránce je možné sledovat soutěže o ceny, nové akce a zajímavá videa. Připojte se k nám a staňte se naším fanouškem. www.facebook.com/zazijchemii

UniCRE

V Chemparku Záluží působí také Unipetrol výzkumně vzdělávací centrum, a.s., (UniCRE), které propojuje výzkum s výukou a průmyslovou praxí. UniCRE navazuje na téměř 70letou tradici výzkumu chemických technologií v Litvínově i v Ústí nad Labem (VÚAnCh). Do UniCRE se za poslední období podařilo získat špičkové vybavení pro výzkum a testování katalytických procesů včetně nejmodernějších analytických přístrojů. Svou výzkumnou a vzdělávací činností UniCRE usnadňuje přenos znalostí z výzkumu do praxe a výrazně podporuje vzdělanost Ústeckého kraje.

 
 

Značky Skupiny UNIPETROL