Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Kariéra/  Pracují mezi námi/  Petr Králert
Velikost textu:  A AA
Petr Králert

Petr Králert je velitelem hasičského záchranného sboru v Litvínově. V ORLEN Unipetrolu je 25 let a dnes velí skvěle stmelenému týmu 74 hasičů.
 

Jejich přirozený respekt si získal nejen tím, že se vypracoval na velitele doslova od píky, ale hlavně tím, že skvěle rozumí tomu, co dělá. Od dýchací techniky, přes hydraulické nůžky, motorové pily, lezecké vybavení, elektrocentrály, čerpací jednotku, záchranářskou techniku včetně defibrilátorů až třeba po auto do terénu s pohonem 6x6 nebo auto
 s nejvýkonnějším čerpadlem v České republice.

 

Petr je původem strojař a svůj strojařský um nezapře ani když skromně hovoří o řadě zlepšováků: “Mám tu hromadu šikovných chlapů, s kterými dokážeme nad věcmi přemýšlet a vylepšit je - prostě poradit si.”

 

“Trvá dva až tři roky, než z kluka, který sem nastoupí, vyroste hasič. Jsme dobrý tým. Nestalo se mi, že by někdo odešel třeba kvůli lepším penězům. Pravidelné fyzické testy, zkoušky odborné způsobilosti, 24-hodinové služby,... i přesto, že to je náročné, lidé zůstávají, dokud jim to zdraví dovolí.”

 

Dobrý hasič není žádný adrenalinový borec, ale člověk, na něhož se můžete spolehnout. Je fyzicky i psychicky vyrovnaný, zná svou techniku
 a místní poměry tak, aby ho nic nemohlo zaskočit. Když zasahuje, jde především o čas a o správná rozhodnutí. Proto já svým klukům vždycky říkám: “základ je dojet na místo, abychom mohli poskytnout pomoc, ne vyválet auto :)”

“Základ je dojet na místo, abychom mohli poskytnout pomoc, ne vyválet auto.”


Zpět​​
 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL