Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Blog Adama Czyżewského
Velikost textu:  A AA
Blog Adama Czyżewského

Blog Adama Czyźewského

Demografie, klima a životní prostředí rozhodují o budoucnosti petrochemického průmyslu

07-10-2020  | 

Každoroční setkání Evropské asociace pro petrochemii EPCA je největší událost v Evropě pro globální společenství petrochemických podniků. ... více »

Plasty a petrochemie. Fakta a mýty.

04-08-2020  | 

Žijeme ve světě ovládaném umělou hmotou, protože téměř všechno, co běžně používáme je vyrobené z plastu, nebo obsahuje plastové součásti. ... více »

Závislosti, které rozhodují o trhu s ropou

14-05-2020  | 

Není nutné nikoho přesvědčovat o tom, že je těžké předpovídat, jak se budou měnit ceny ropy. Nemůže za to nedostatek znalostí o mechanismech... ... více »

WTI pod nulou. Jak se to stalo?

22-04-2020  | 

Dne 20. dubna cena ropy WTI klesla pod nulu. Pokusíme se vysvětlit, jak k tomu došlo a co můžeme očekávat v bližší i vzdálenější budoucnosti. ... více »

Lekce z regulace IMO

18-02-2020  | 

Když jsem se před deseti lety pouštěl do tajů globálních energetických trhů, cena ropy byla nazývána matkou všech cen. Při výrobě elektrické energie tehdy převažovalo uhlí a plyn, takže cena elektrické energie byla úzce spojená s cenami těchto paliv. ... více »

Nikdo nemá zájem o vyhrocení konfliktu

09-01-2020  | 

Minulý rok jsme končili s vírou, že geopolitické napětí zeslábne a do dalšího roku vstoupíme s perspektivou neslábnoucího tempa růstu globálního hospodářství. ... více »

« předchozí123...10další »
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL