Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Litvínovští dobrovolní hasiči už mají nové auto. Díky městu a Unipetrolu
Velikost textu:  A AA
Litvínovští dobrovolní hasiči už mají nové auto. Díky městu a Unipetrolu

24-06-2019  

Litvínov, 24. června 2019 – Město Litvínov spolu s rafinérskou a petrochemickou skupinou Unipetrol podepsalo v roce 2018 darovací smlouvu v hodnotě 2 850 000 korun. Unipetrol uvedenou částkou přispěl na nákup nové cisternové automobilové stříkačky CAS pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů města Litvínova. Dobrovolní hasiči tak získali požární vozidlo za cca 7 mil. Kč, přičemž zbývající částku doplatilo město z fondu rozvoje a rezerv.

„Děkujeme Unipetrolu za finanční podporu, která nám pomohla zakoupit tolik potřebné hasičské auto a vylepšit tím vybavenost hasičské zbrojnice. Věříme, že spolupráce na úseku bezpečnosti a krizového řízení bude s Unipetrolem pokračovat i nadále,“ říká k podpoře ze strany Unipetrolu Kamila Bláhová, starostka města Litvínov.

„V říjnu loňského roku jsme společně podepsali darovací smlouvu, která přispěla k nákupu nového vozu, a jsem rád, že se podařilo auto tak rychle vyrobit a předat,“ doplňuje Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný mimo jiné za řízení ochrany zdraví a procesní bezpečnosti a HZS.

Nová cisternová automobilová stříkačka je vybavená požárním čerpadlem se jmenovitým výkonem 2 000 l min-1. S ohledem na možný výskyt povodní v hasebním obvodu, je CAS postavena na automobilovém podvozku s brodivostí nejméně 750 mm při pomalé jízdě klidnou vodou. Technická životnost CAS je nejméně 16 let, a to při běžném provozu u jednotky požární ochrany s ročním kilometrovým průběhem do 10 000 km. Po celou tuto dobu je CAS plně funkční.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Litvínova vznikla v roce 1999 a navazuje na dlouhou tradici litvínovských hasičů, jejichž mateřská organizace Český sbor dobrovolných hasičů vznikla v roce 1924. Její aktuální početní stav je 14 členů. Jednotka zasahuje ve správním území města Litvínova (obec s rozšířenou působností) a na pokyn Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru zasahuje podle Plánu pokrytí Ústeckého kraje. Úzce spolupracuje se všemi složkami IZS umístěnými na správním území Litvínova. Jejími partnery jsou Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje a také vnitrofiremní hasičský záchranný sbor společnosti Unipetrol, který se stará o bezpečnost v areálu chemického závodu v Záluží u Litvínova a aktivně se podílí na řešení nebezpečných situací i mimo areál.
 
 

 ______________________________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 413 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 130 miliard Kč a zaměstnává více než 4 700 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 
 
 
 

​ ​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL