Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol zajišťuje ochranné prostředky pro zaměstnance. Pomáhá i veřejným institucím.
Velikost textu:  A AA
Unipetrol zajišťuje ochranné prostředky pro zaměstnance. Pomáhá i veřejným institucím.

27-03-2020  

Skupina Unipetrol v současné mimořádné situaci nadále zajišťuje kontinuitu výroby pohonných hmot a dalších strategických komodit nezbytných pro fungování České republiky. V souvislosti s omezením šíření rizika nákazy koronavirem byla přijata zvýšená hygienická a bezpečnostní opatření. V rámci celé skupiny jsou postupně distribuovány dezinfekční tekutiny, jednorázové roušky, ochranné masky a další nezbytné pomůcky. Výroba dezinfekční tekutiny probíhá přímo v Unipetrol výzkumně vzdělávacím centru (UniCRE) v Záluží u Litvínova, přičemž tekutina je distribuována také místním samosprávám či nemocnicím. Do pomoci potřebným se zapojily rovněž Benzina, Spolana Neratovice a Paramo.
 
Dezinfekční tekutina a další ochranné prostředky byly prioritně distribuovány na pracoviště s nejvyšším rizikem přenosu nákazy koronavirem, ať už se jedná o zaměstnance výrobních jednotek, společností zajišťujících logistiku nebo čerpacích stanic Benzina. Díky flexibilitě a mimořádnému nasazení pracovníků UniCRE byla zahájena distribuce dezinfekční tekutiny pro všechny zaměstnance skupiny Unipetrol a jejich blízké, když na každého pracovníka připadá jeden litr.
 
Unipetrol však nezapomněl ani na nejpotřebnější. Dezinfekční tekutina je v rámci možností distribuována rovněž orgánům místní samosprávy či nemocnicím v okolí výrobních závodů. Výrobu dezinfekcí podpořila rovněž Spolana Neratovice. Ta darovala Hasičskému záchrannému sboru České republiky dodávku roztoku chlornanu sodného, ze které půjde vyrobit až 50 tun dezinfekce. Pozadu nezůstala ani společnost Paramo, která Pardubickému kraji pomohla se zajištěním tří tisíc litrových lahví na distribuci dezinfekce.
 
Společnosti skupiny Unipetrol se v současné mimořádné situaci angažují i v dalších oblastech. Benzina v minulém týdnu poskytla občerstvení pro řidiče čekající v dlouhých kolonách na česko-polských hranicích a v tomto týdnu darovala další balené vody, energetické nápoje Verva a občerstvení městu Náchod, které pomoc distribuovalo zdravotníkům, policistům, hasičům, vojákům, celníkům či dobrovolníkům.
 
 
 
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina s počtem 416 stanic největším řetězcem. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za rok 2019 utržila 129 miliard Kč a zaměstnává více než 4 800 lidí. Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Pro více informací navštivte sekci „Zodpovědná firma“ na www.unipetrol.cz.
 
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL