Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol se připojil k iniciativě pro prevenci úniku plastů do životního prostředí
Velikost textu:  A AA
Unipetrol se připojil k iniciativě pro prevenci úniku plastů do životního prostředí

04-12-2020  

Unipetrol důsledně pokračuje v uskutečňování své strategie v oblasti ochrany životního prostředí a realizaci principů cirkulární ekonomiky. Předseda představenstva skupiny Unipetrol Tomasz Wiatrak a člen představenstva Ryszard Pilch dnes podepsali mezinárodní deklaraci nazvanou Operation Clean Sweep (OCS), na jejímž základě přistoupí skupina Unipetrol od roku 2021 k implementaci zásad programu zaměřeného na prevenci úniku plastů do životního prostředí, jehož koordinátorem je evropská asociace PlasticsEurope.
 
„Ve skupině Unipetrol se nepřetržitým vylepšováním a modernizací provozních činností snažíme minimalizovat vliv naší činnosti na životní prostředí. Nyní jako významný petrochemický producent přebíráme odpovědnost za prevenci šíření plastů do životního prostředí a připojujeme se k významné globální aktivitě, která nám umožní učinit další důležité kroky na naší cestě k trvalé udržitelnosti,“ komentuje význam deklarace o přistoupení k programu OCS předseda představenstva skupiny Unipetrol Tomasz Wiatrak.
 
Globální projekt Operation Clean Sweep (OCS), zastřešený pan-evropskou asociací výrobců plastů PlasticsEurope, reaguje na nepříznivý vývoj znečišťování životního prostředí plasty. Hlavním cílem projektu je zabránit únikům částic plastů všech velikostí do životního prostředí během celého výrobního řetězce. Program OCS poskytuje podnikům v plastovém průmyslu pokyny a opatření, jejichž prostřednictvím mohou snižovat riziko úniku do životního prostředí při běžné manipulaci i případných mimořádných událostech, a to kdykoli během zpracování nebo přepravy.
 
„Dnešním podpisem deklarace o přistoupení k programu OCS se zavazujeme k přijetí účinných opatření a kontrolních mechanismů pro prevenci úniku plastů v podobě pelet, prášku nebo prachu do životního prostředí. Principy programu OCS zavedeme během roku 2021 ve všech výrobních, provozních a logistických činnostech, v nichž se pracuje s plasty, a zahrneme je i do realizace všech nových investičních projektů,“ doplňuje Ryszard Pilch, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za oblasti práce a logistiky.
 
 
                     
 
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina ORLEN s počtem 416 stanic největším řetězcem. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za rok 2019 utržila 129 miliard Kč a zaměstnává více než 4 800 lidí. Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Pro více informací navštivte sekci „Zodpovědná firma“ na www.unipetrol.cz.
 
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL