Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol opět bodoval v soutěži Czech Industry Challenge. První místo si odnesl za průmyslovou fotografii, třetí za projekt Báječný den s chemií
Velikost textu:  A AA
Unipetrol opět bodoval v soutěži Czech Industry Challenge. První místo si odnesl za průmyslovou fotografii, třetí za projekt Báječný den s chemií

18-12-2020  

Unipetrol se podruhé v řadě umístil na prvním místě v kategorii Průmyslová umělecká fotografie celorepublikové výzvy Czech Industry Challenge, zastřešené Ministerstvem průmyslu a obchodu. Autorem vítězné fotografie „Noční rafinérie“ je zaměstnanec Uni-petrolu Bohuslav Rybín. Současně Unipetrol získal třetí místo v kategorii Podpora od-borného vzdělávání dětí a mládeže za naučně-vzdělávací show Báječný den s chemií, kterou vidělo již téměř 5 tisíc dětí. Výzva Czech Industry Challenge (CICH) si klade za cíl zatraktivnění českého průmyslu pro mládež, zajištění jeho dalšího růstu a zviditelnění kvality práce českých pracovníků.
 
„Úspěch v druhém ročníku výzvy Czech Industry Challenge nás mimořádně těší. O to víc, že autorem vítězné průmyslové fotografie je opět Bohuslav Rybín, technolog výrobního týmu Unipetrolu v Záluží u Litvínova. Areál je rozdělen silnicí mezi Mostem a Litvínovem na dvě části – rafinérskou a petrochemickou, které protínají desítky kilometrů silničních komunikací, železničních tratí, rozvodů a potrubí. Pan Rybín tak dokázal svou fotografií zvěčnit neobyčej-ným způsobem naši výrobu v rafinérii,“ říká Michał Chmiel, personální ředitel skupiny Unipetrol.
 
 
                 
 
 
Fotografie „Noční rafinérie“ zvítězila v kategorii Průmyslová fotografie, kterou zastřešil jako odborný předseda poroty Jan Pohribný, prezident Asociace profesionálních fotografů.
„Snímek vznikl během noční směny při pochůzkách technologiemi. Na fotografii je zachycena část výrobny POX (parciální oxidace). Noční industriální fotografie mají své nezaměnitelné kouzlo a navíc obyčejný civilista tento výjev na vlastní oči neuvidí, možná i proto měla fotografie takový úspěch,” doplňuje Bohuslav Rybín, technolog výrobního týmu z Unipetrolu a autor vítězné fotografie. Její umělecké úpravy provedl Michal Černich z marketingového oddělení. V roce 2021 bude snímek součástí putovní výstavy Czech Industry Photo, kterou nově obohatí také fotografie z výzkumu a vývoje od českých vysokých škol.
 
Unipetrol si rovněž odnesl za show Báječný den s chemií třetí místo v kategorii Podpora od-borného vzdělávání dětí a mládeže, kde se role předsedy poroty ujal Bohumil Kartous, poradce předsedy školského výboru Senátu PČR.
„Projekt Báječný den s chemií organizuje Nadace Unipetrol, jež se věnuje popularizaci chemie a přírodních věd napříč všemi stupni vzdělávání. Ocenění je i známkou toho, že show dokáže zaujmout a má potenciál oslovit další tisíce žáků a studentů. Během báječného dne děti zjistí, že chemie není nudná, ale zábavná, plná nečekaných překvapení a pokusů. A především ote-vírá dveře k budoucímu atraktivnímu uplatnění v životě,“ komentuje ředitelka Nadace Unipetrol Lucie Pražáková a dodává: „Letos jsme kvůli hygienickým opatřením nemohli pokračovat v tradiční formě Báječného dne s chemií, proto jsme se přesunuli na internet a natočili Báječnou hodinu s chemií.“

Czech Industry Challenge je národní iniciativou pro firmy z rozmanitých odvětví průmyslu pro podporu růstu jejich značky, příliv zakázek a talentů. Klade si za cíl zvyšovat atraktivitu českého průmyslu pro nové zaměstnance a zajištění jeho dalšího růstu. Snaží se také popularizovat jednotlivá odvětví a ukazovat kvalitu práce českých pracovníků prostřednictvím partnerů z veřejného sektoru, oborových organizací a odborného školství. Pětičlenné odborné poroty soutěže Czech Industry Challenge jsou složeny z odborníků v oborech fotografie, grafika, HR, marketingová komunikace, PR, psychologie, IT, webový design i animace.
 
__________________________________________________________________________________________________________________
 
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina ORLEN s počtem 416 stanic největším řetězcem. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za rok 2019 utržila 129 miliard Kč a zaměstnává více než 4 800 lidí. Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL