Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  O nás/  Den otevřených dveří 2014
Velikost textu:  A AA
Zveme Vás na Den otevřených dveří 2014
na témaUNIPETROL_DOD.jpg

 
„Tvoříme svět z ropy“
 
 

Společnosti Unipetrol a Česká rafinérská Vás zvou na Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek 20. června 2014 od 10 do 16 hodin. Po příjezdu si prosím přijďte vyzvednout svůj registrační balíček, ve kterém obdržíte soutěžní karty, plánek a další. Registrace bude probíhat v přízemí administrativní budovy. Na parkovišti před administrativní budovou společnosti Unipetrolu RPA bude pro návštěvníky připraven bohatý program. V rámci zajímavých aktivit a soutěží, se můžete těšit mimo jiné na:

  • Zajímavé chemické experimenty a pokusy
  • Hokejisty HC Verva Litvínov
  • Slack line exhibice
  • Pódiovou show Air Products – „Vyslanci vědy“
  • Zábavné divadelní představení o vzniku ropy
  • Požární techniku a hasiče Unipetrolu RPA

Nahlédnout budete moci i za brány chemického areálu v Záluží, součástí programu totiž budou autobusové okružní jízdy. Pro studenty budou připraveny speciální vzdělávací prezentace „Minutka moderní chemie“ a „Cesta za tajemstvím ropy“. S ohledem na omezenou kapacitu autobusů a učeben se zájemci o tyto aktivity musí předem zaregistrovat. Nejpozději do 18. 6. 2014. Prosíme přihlášené účastníky jednotlivých exkurzí, aby se dostavili nejpozději 15 min. před zahájením akce na registrační místo v administrativní budově (recepce).


Přijeďte na Den otevřených dveří, těšíme se na Vás!
svetzropy@unipetrol.cz


BUTTON_3.jpgAkce: „autobusová exkurze“ do nitra rafinerie s odborným výkladem. 
Hodinová projížďka mapuje minulost i současnost Chemparku. Návštěvníci si prohlédnou kryt z 2. světové války a stále fungující technologie z této doby, navštíví centrální velín České rafinérské, dozví se o současných technologiích obou společností a seznámí se s ethylenovou jednotku – srdcem Unipetrolu RPA. Ethylenová jednotka mimo jiné vyrábí také etylén a propylen, které jsou následně surovinami pro výrobu plastů.

registrace pro školy
registrace pro veřejnost


BUTTON_2.jpg
Pro žáky druhého stupně ZŠ a žáky středních škol bude prezentován výukový program: „Cesta za tajemstvím ropy“, který otvírá virtuální brány do společnosti Unipetrol RPA.  Program popisuje zpracování ropy a výrobní procesy v litvínovském Chemparku Záluží. S programem a jeho vývojem Vás během půlhodinové podívané seznámí pracovníci Ekologického centra Most. Výukový program je také k dispozici na webových stránkách Unipetrolu.

registrace pro školyBUTTON_1.jpg
V UniCRE (Unipetrol Centre of Research and Education) je pro žáky připravena akce: „Minutka moderní chemie“ – půlhodinka plná zajímavých experimentů z populární chemie. Prezentovat bude VŠCHT Praha a Výukové centrum Velebudice.

registrace pro školy Omlouváme se, ale pro velký zájem je akce "Minutka moderní chemie" již plně obsazena!

 
 

Značky Skupiny UNIPETROL