Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Zodpovědná firma/  Zodpovědný soused
Velikost textu:  A AA
Zodpovědný soused
Jsme zodpovědným a pečujícím partnerem a sousedem. Podporujeme společenský a komunitní život a rozvoj regionů, kde působíme. Jsme partnerem významných společenských, kulturních a sportovních akcí. Pomáháme městům a obcí v našem okolí.
 
 
Splněná přání
Od roku 2011 pořádáme zaměstnaneckou vánoční sbírku s názvem Splněná přání, kterou finančně pomáháme vybraným neziskovým organizacím z pěti regionů. Naši zaměstnanci na dobročinné účely každoročně věnují finanční příspěvky a společnost Unipetrol vybranou částku následně zdvojnásobí. Souhrnný výtěžek ze všech sedmi dosavadních ročníků charitativní sbírky činí 1 598 000 Kč.
 
Další informace:
 
 
Dobrovolnické dny
Dobrovolnické dny v pěti regionech každoročně navazují na finanční sbírku Splněná přání. Naši zaměstnanci se rozjedou do vybraných neziskových organizací a společně pomáhají při čištění, opravách a zvelebování tamního prostředí. Od roku 2012 se do Dobrovolnických dnů zapojilo již 409 zaměstnanců, kteří odpracovali celkem 3272 dobrovolnických hodin.
 
Palivo pro život
Pomáháme nejen finančně a prací, ale pravidelně také darujeme krev v pěti lokalitách naší skupiny. Od roku 2016 se podařilo získat již 167 litrů krve a zachránit tak 1 524 lidí. 

Dary městům
Jako významný hráč na trhu cítíme povinnost pomáhat regionům, se kterými jsme historicky spojeni a ve kterých máme své výrobní areály. Každoročně přispíváme městům a obcím v bezprostředním okolí našich rafinérií. Finanční prostředky jsou využívány na rozvoj aktivit v sociální sféře, v oblastech kultury, společenského života a sportu.
 

HC VERVA Litvínov
Litvínovský hokejový klub byl založen roku 1945 a ve stejném roce jsme jej začali podporovat. Naše skupina Unipetrol je s podílem 70,95 % majoritním vlastníkem klubu.  HC VERVA Litvínov. Generálním partnerem klubu je od roku 2007 společnost Benzina, a tak klub nese od té doby název HC VERVA Litvínov, který je inspirován názvem prémiových paliv VERVA.
 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL