Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Na čerpacích stanicích Benzina lze vybrat peníze z bankomatu přímo z auta
Velikost textu:  A AA
Na čerpacích stanicích Benzina lze vybrat peníze z bankomatu přímo z auta

23-07-2018  

Praha, 23. července 2018 –  Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, a Komerční banka, otevřely první průjezdný bankomat, u kterého lze vybrat finance přímo ze sedadla svého auta. První bankomat v České republice speciálně určený pro motoristy byl zprovozněn na čerpací stanici Benzina v Argentinské ulici v Praze Holešovicích. Řidiči pouze zastaví na čerpací stanici a z okénka svého vozu mohou vybírat nebo vkládat hotovost a dělat i další platební operace. Benzina plánuje instalovat do konce roku na svých čerpacích stanicích další dva bankomaty.

Jsme největším řetězcem pohonných hmot a také největší kavárnou. Neustále se snažíme nabízet zákazníkům nové produkty a služby. Zavedli jsme wifi zóny s možností dobít si telefony či počítače, spustili jsme aplikaci Mycí linka a nyní nabízíme řidičům další novinku, která zvýší jejich komfort na našich čerpacích stanicích,“ říká Marek Zouvala, ředitel odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol.
 
Nový „DRIVE UP“ bankomat je novou službou Benziny zákazníkům, je umístěn přímo mezi tankovacími stojany a umožňuje řidičům provádět i finanční operace přímo z okénka svého vozu. Speciální bankomat určený pro motoristy je výškově upraven pro pohodlné ovládání z okénka automobilu, a to i v případě SUV nebo dodávek. Bankomat Komerční banky, který byl instalován na Argentinské ulici v Praze, je v provozu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Kromě výběru hotovosti bude bankomat přijímat i vklady, což ocení zejména podnikatelé, kteří již nebudou muset s tržbou chodit na pobočku nebo hledat jiný vkladový bankomat.
 
Službu založenou na americkém modelu ´DRIVE´ mají u nás motoristé spojenou s některými restauracemi rychlého občerstvení. Nyní jako první banka v ČR umožníme řidičům pohodlně vybrat peníze z bankomatu bez toho, že by museli opustit své auto. Další rozšiřování této služby bude záviset na zájmu motoristů,“ uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Platební a transakční služby.
 
Na celém světě instalováno přibližně 68 800 Drive-up bankomatů, toto číslo představuje cca 2 % z celkového počtu instalovaných bankomatů ve světě. Nejvíce jsou rozšířeny v USA (40 % všech bankomatů) a v Saúdské Arábii (13 %). Dalšími zeměmi, ve kterých podíl Drive-up bankomatů činí vice než 1%, jsou Pákistán, Kanada, Írán, Singapur a Spojené arabské emiráty.
 
Síť čerpacích stanic Benzina motoristům nabízí kompletní řadu špičkově aditivovaných paliv s garantovanou kvalitou. Mají na výběr mezi řadou benzinů a nafty EFECTA s čistícím účinkem pro motor, anebo vysokooktanovou řadu paliv VERVA. Kromě toho Benzina nabízí i gastronomické služby pod značkou Stop Cafe. Stop Cafe na Benzině vyhledávají zákazníci, včetně rodin s dětmi či vegetariáni, zejména kvůli pestré paletě tradičních i moderních pokrmů připravených z čerstvých surovin a s ohledem na zdravou výživu. K občerstvení unavených řidičů, ale třeba i pro obchodní schůzku, je připravena odpočinková zóna s volně přístupnou Wi-Fi sítí a zásuvkami k dobití notebooku či telefonu. K dobré pohodě patří rovněž kvalitní fair trade káva namíchaná v Belgii.
Čerpací stanice Benzina na Argentinské je otevřena non-stop sedm dní v týdnu.
 
    
 
______________________________________________________________________________________________________________
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za 60 let své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě zbrusu nových paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Na konci června 2018 vzrostl počet čerpacích stanic Benzina na 405. Tržní podíl Benziny vzrostl na 22,2 %.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 
KOMERČNÍ BANKA je jedinou českou veřejně obchodovanou bankou a poskytuje klientům komplexní služby v oblasti drobného, podnikového a investičního bankovnictví. Skupina KB obsluhuje 2,4 milionu klientů, kteří mohou využít rozsáhlé sítě 382 obchodních míst v celé České republice. KB nyní provozuje 760 bankomatů. Jeden z kanálů přímého bankovnictví využívá 1,43 milionu klientů. KB je součástí skupiny Société Générale.
 
Kontakt KB: Pavel Zúbek, Komunikace KB, tel.: +420 725 420 107, email: pavel_zubek@kb.cz
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL