Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Hřiště, sport, kultura nebo léčebné programy - Unipetrol daroval obcím 2,2 miliony Kč
Velikost textu:  A AA
Hřiště, sport, kultura nebo léčebné programy - Unipetrol daroval obcím 2,2 miliony Kč

07-11-2017  

Praha, 7. listopadu 2017 – Unipetrol, největší rafinérská a petrochemická skupina v České republice, v roce 2017 finančně podpořila 20 obcí a měst, které se nacházejí v blízkosti obou rafinérií v Záluží u Litvínova a v Kralupech nad Vltavou, celkovou částkou 2,2 milionů korun. Unipetrol tak přispívá na rozvoj infrastruktury, kultury, sportu, turismu, zdraví a společenského života v regionech, ve kterých působí.

„Snažíme se být dobrým a zodpovědným sousedem. Firmou, která dává lidem nejen práci, ale také přispívá k rozvoji okolního prostředí a pomáhá na svět dobrým věcem. Jsme rádi, že i díky Unipetrolu je komunitní život v okolí našich výrobních areálů pestřejší a zajímavější,“ říká Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za investice, výzkum a školství.

Obce využívají darované finanční prostředky především na společenské a kulturní akce, na podporu sportovních klubů, dětských hřišť a hasičských spolků. Výjimkou nejsou ani rekonstrukce a renovace obecních prostor. Díky finanční podpoře Unipetrolu byl například zrekonstruován a zprovozněn kulturní sál v Brandově. V Meziboří mohli vylepšit podmínky k lyžování. Město z darovaných peněz vybavilo svůj lyžařský areál novou technikou. Svah bude lépe upravený, bude více umělého sněhu a jízda bude celkově bezpečnější. Ve spolupráci s místními rybáři Unipetrol financuje pravidelné vypouštění ryb do řek Bílina a Labe. Se sdružením Alka Wildlife pečuje o sokoly stěhovavé, kteří hnízdí v areálech výrobních závodů v Litvínově, Kralupech a Neratovicích.

V Kralupech nad Vltavou Unipetrol spolupracuje s lékařkou Ingeborg Vokálovou, která založila obecně prospěšnou společnost Alergie. Ta se zaměřuje na léčebné programy a pobyty, speciální předškolní výchovu nemocných dětí a organizuje instruktáže pro rodiče astmatiků a ekzematiků. „Kralupské děti, které trápí nějaká alergie, budou mít k dispozici nové inhalátory, čističky vzduchu a další materiál v rámci zdravotní péče,“ vysvětluje Anna Wydrzyńska, vedoucí odštěpného závodu Rafinérie skupiny Unipetrol.

Skupina Unipetrol zaměstnává více než 4 500 lidí v Česku. Také zaměstnanci se aktivně zapojují do péče o okolní prostředí. Každoročně pořádají zaměstnaneckou sbírku Splněná přání, jejíž výtěžek jde na podporu neziskových organizací. Zaměstnanci navíc v těchto neziskových organizacích v rámci pravidelných dobrovolnických dnů pomáhají. V rámci každoročních dobrovolnických dnů například ve spolupráci s Českým rybářským svazem čistí břehy říčních toků na Mostecku nebo pomáhají vymalovat či uklízet v Dětském domově v Kralupech nad Vltavou. „Letos se dobrovolnická práce rozšířila i o zámeckou zahradu ve Veltrusech, kde úklidové a zahradnické práce, vzhledem k rozlehlému areálu, nikdy nekončí,” doplňuje Anna Wydrzyńska.

Unipetrol také podporuje řadu středních škol a Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze. V letošním roce založil Nadaci Unipetrol, v rámci které finančně podporuje středoškolské a vysokoškolské studenty a střední školy. V polovině října nadace rozdělila 1,5 milionů Kč mezi 40 středoškolských a vysokoškolských studentů. Další peníze jsou připraveny pro střední školy na vybavení učeben a laboratoří a na podporu studijních projektů.
 
_______________________________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v České republice. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v na českém i středoevropském trhu. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4 500 lidí.
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol, tel: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL