Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Vědec Michael Londesborough se stal ambasadorem značky Unipetrol
Velikost textu:  A AA
Vědec Michael Londesborough se stal ambasadorem značky Unipetrol

10-05-2018  

Praha, 10. května 2018 – Michael Londesborough, vědec Akademie věd ČR a popularizátor chemie, se stal ambasadorem značky Unipetrol v oblasti propagace chemie a vzdělávání v přírodovědných oborech. Rodilý Brit, který se přestěhoval do České republiky v roce 2002, se stal poradcem Unipetrolu pro inovace, členem grantové komise Nadace Unipetrol a protagonistou školního vzdělávacího projektu Báječný den s chemií.

Mám velkou radost, že se nám podařilo pro spolupráci získat tak významnou osobnost vědeckého světa, jakou je Dr. Michael Londesborough, Ph.D., z Ústavu anorganické chemie Akademie věd České republiky,“ říká Aleksandra Skalska, ředitelka marketingu skupiny Unipetrol, a dodává: „Michael je vynikající popularizátor a především strhující řečník, který dokáže své posluchače nadchnout. Příkladem jeho výjimečných schopností bylo například jeho vystoupení na petrochemické konferenci Reactions nebo v rámci zábavné show Báječný den s chemií o tajuplném a vzrušujícím světě chemie pro žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií.“

Jako tvář Unipetrolu bude Michael Londesborough vystupovat při veřejných vystoupeních, v kampaních, na sociálních sítích a také na odborných akcích zaměřených na výzkum, vývoj a inovace. V barvách Unipetrolu se jako řečník objeví například na květnové akci Týden inovací nebo v listopadu na dalším ročníku petrochemické konference „Reactions“. Michael Londesborough se stal také poradcem Unipetrolu pro inovace. „Význam chemie jako oboru, který ovlivňuje naši přítomnost a především budoucnost, rapidně stoupá. Aby Česko zůstalo konkurenceschopné, potřebuje chytré mozky, které se budou chemii věnovat. Naším společným cílem je proto přitahovat pozornost veřejnosti k chemii a nastupující generaci názorně ukazovat, že chemie je nejen krásný a atraktivní obor, ale také skvělá příležitost ke kariernímu uplatnění,“ vysvětluje Michael Londesborough.

Dr. Michael Londesborough působí v Ústavu anorganické chemie Akademie věd České republiky a kromě své výzkumné práce v oborech fyziky a chemie se zaměřuje na zpřístupňování vědy široké veřejnosti. V rámci svých aktivit se mimo jiné pravidelně objevuje na televizních obrazovkách. Pro populárně vědecký týdeník České televize „PORT“ (který diváky informuje o novinkách i zajímavostech z nejrůznějších oblastí vědy, nových technologií a společenských oborů) připravuje rubriku Michaelovy experimenty, v níž také vystupuje jako moderátor. V této oblasti má nemalé úspěchy, o čemž svědčí i cena Akademie věd ČR za popularizaci vědy - Medaile Vojtěcha Náprstka, která mu byla udělena v roce 2009.
 


 
 
______________________________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 402 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 122 miliard Kč a zaměstnává více než 4 600 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL