Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Jakub Kosmowski novým ředitelem marketingu skupiny Unipetrol
Velikost textu:  A AA
Jakub Kosmowski novým ředitelem marketingu skupiny Unipetrol

27-09-2018  

Praha, 27. září 2018 – Novým ředitelem úseku marketingu skupiny Unipetrol se stal Jakub Kosmowski. Jakub Kosmowski má v oblasti marketingu třináctileté zkušenosti. V roce 2010 založil v Krakově marketingové a grafické studio JFK Studio. V letech 2016 a 2017 působil jako marketingový manažer v krakovské pobočce společnosti Mercedes-Benz Polska.

Jakub Kosmowski (31) je také bývalým vrcholovým sportovcem. V roce 2008 se stal mistrem Polska ve windsurfingu a ve stejném roce se probojoval do finále mistrovství Evropy. Narodil se v polském Krakově. Je ženatý a má dvě děti. Je absolventem Vysoké školy managementu a bankovnictví v Krakově.

„Mým cílem je intenzívní koordinace marketingových aktivit všech dceřiných společností naší skupiny a profilace všech značek mimo jiné s ohledem na skutečnost, že dosavadní většinový vlastník Unipetrolu, polský petrochemický gigant PKN Orlen, se nyní stává jeho stoprocentním vlastníkem,“ vysvětlil Jakub Kosmowski, ředitel úseku marketingu skupiny Unipetrol, a dodal: „Našel jsem zde skvělý tým. Při plánování a realizaci našich marketingových aktivit se budeme soustředit na ideální kombinaci kreativity a efektivního využívání našich zdrojů."

Marketingový úsek zastřešuje marketingové aktivity na úrovni celé skupiny Unipetrol, a to jak v oblasti velkoobchodu, tak i maloobchodu. Patří sem například propagace velkoobchodních značek Spolana, Liten, Mosten, Spolsan a Chezacarb a maloobchodních značek Benzina, Verva, Efecta, Stop Cafe, Paramo, Mogul.

  
 
______________________________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 406 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 122 miliard Kč a zaměstnává více než 4 600 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

​ ​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL