Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Benzina – z legendy se stala „cool“ značka s rostoucím objemem prodeje i ziskem
Velikost textu:  A AA
Benzina – z legendy se stala „cool“ značka s rostoucím objemem prodeje i ziskem

15-11-2018  

Praha, 15. listopadu 2018 – Benzina obhájila prvenství ve čtvrtém ročníku prestižní soutěže Důvěryhodné značky. Přes čtyři tisíce respondentů znovu zvolily tuto tradiční českou značku za nejdůvěryhodnější mezi čerpacími stanicemi v České republice. Za tímto úspěchem stojí nejen zkušenosti z šedesátiletého působení na českém trhu, ale především investice do modernizace stanic a zvyšování kvality služeb a také zlepšená péče o zákazníky a především o svou vlastní identitu. Objem prodaných paliv dokázala Benzina navýšit od roku 2012 o 86 %, objem prodaného občerstvení dokonce o 294 %. Hrubý provozní zisk se Benzině podařilo od roku 2012 zvýšit o 196 % na úroveň 1,4 miliardy Kč v roce 2017.
 
Naše budoucnost je v rukou nastupující generace. Podle průzkumů zná značku s legendárním koníkem téměř každý, nicméně z podstaty žít nelze. Mít dobré produkty a služby již dnes nestačí. Dorůstá nová generace hojně využívající sociální média, uvyklá digitalizovanému světu a očekávající osobitý styl a příběh i od čerpacích stanic,“ řekl Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina skupiny Unipetrol, a dodal: „Hodně se věnujeme péči o vlastní identitu. Snažíme se být cool, jsme aktivní na sociálních sítích, ke komunikaci se zákazníky využíváme nejmodernější způsoby. Zároveň ale zůstáváme uvěřitelní a důvěryhodní. Z našich interních průzkumů i z aktuálně obhájeného ocenění víme, že jdeme správnou cestou.“
 
Za posledních pět let se stal z Benziny opravdový lídr trhu, který přichází s novými trendy a určuje směr. Svůj tržní podíl navýšila z 15 % v roce 2014 na 23 % v roce letošním. Modernizovala všechny své stanice, zavedla nová paliva EFECTA a rychle rozšiřuje nabídku nepalivových produktů včetně své sítě občerstvení Stop Cafe. Tato bistra jsou dostupná již na 250 stanicích z celkového počtu 406 čerpacích stanic.
 
Právě v oblasti prodeje občerstvení zaznamenala Benzina nejvýraznější nárůst, a to o 294 % od roku 2012. „Nejsme pouhým prodejcem paliv. Zákazníkům nabízíme široký sortiment doplňkového prodeje a občerstvení s důrazem na kvalitu a zdravý životní styl. Od speciálně mixované fair-trade kávy až po pestrou nabídku občerstvení, která respektuje tradiční české chutě a odráží mezinárodní trendy,“ dodal Filip Balcárek, ředitel pro obchod a občerstvení sítě čerpacích stanic Benzina skupiny Unipetrol.
 
Hlavním cílem letošního a příštího roku je spuštění a postupné rozšiřování digitální platformy. „K již spuštěným mobilním platbám za tankování a mytí brzy přidáme rozšířené možnosti správy individuálních i firemních karet a bonusový systém,“ odkryl plány Marek Zouvala a dodal: „Pokračujeme také výstavbě rychlonabíjecích stojanů, kterých chceme mít příští rok již desítky. Pracujeme také na přípravě instalace prvních stojanů na vodík. Ty zprovozníme na našich čerpacích stanicích v Litvínově, Praze a Brně.“
 
Objem prodaných paliv dokázala Benzina navýšit od roku 2012 o 86 %. Hrubý provozní zisk se Benzině podařilo od roku 2012 zvýšit o 196 % na úroveň 1,4 miliardy Kč v roce 2017.

   

 
______________________________________________________________________________________________________________
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za 60 let své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě zbrusu nových paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina vydává vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS, celkem provozuje 406 čerpacích stanic a má tržní podíl 22,9 %.
Více na www.benzina.cz, www.facebook.com/Benzina.cz nebo https://www.instagram.com/benzinacz/
 
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL