Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol prodloužil strategické partnerství s VŠCHT
Velikost textu:  A AA
Unipetrol prodloužil strategické partnerství s VŠCHT

22-02-2017  

Praha, 22. února 2017 – Zástupci Unipetrolu a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze podepsali smlouvu o strategickém partnerství, která prodlužuje vzájemnou dlouhodobou spolupráci pro rok 2017. Unipetrol podpoří VŠCHT Praha částkou 800 tisíc Kč.
 
„Víme, že přítomností utváříme budoucnost. Jsme petrochemická společnost, a proto se snažíme co nejvíce podporovat propagaci technických a přírodních oborů a těsnou spoluprací s VŠCHT připravovat její studenty na případnou profesní kariéru u nás,“ řekl Andrzej Modrzejewski, generální ředitel Unipetrolu, a vysvětlil: „Čas nelze zastavit, i u nás probíhá postupná generační výměna. Během následujících deseti let budeme muset nahradit až čtyři sta našich vysoce kvalifikovaných a zkušených zaměstnanců.“
 
„Naše úzká spolupráce trvá již 15 let. V areálu litvínovského výrobního závodu je již třetím rokem společné univerzitní centrum, ve kterém přímo v prostředí výroby absolvuje formou denního nebo dálkového studia přes čtyřicet studentů petrochemické a rafinérské obory,“ řekl Karel Melzoch, rektor VŠCHT Praha, a dodal: „Spolupracujeme také na projektech pro střední školy. Jedním z nich je například chemická olympiáda."
 
V rámci partnerství podpoří Unipetrol až devět projektů, které jsou zaměřeny na propagaci chemických oborů, vzdělávání pedagogů středních a základních škol a na podporu studentů VŠCHT. Studenti získají až 220 000 Kč za nejlepší diplomové práce a za nejlepší studijní výsledky. Speciální ohodnocení získá diplomová práce na téma Unipetrolu. Tradičně je podporován propagační projekt Hodina moderní chemie, kdy studenti VŠCHT vystupují na různých školách po celé České republice s interaktivní ukázkovou hodinou plnou pokusů. Mezi další společné projekty patří chemická olympiáda pro nejvyšší ročníky středních škol. Na vzdělávání pedagogů míří společné projekty Letní škola středoškolských učitelů a Podzimní škola učitelů základních škol. V rámci studentské vědecké konference jsou každým rokem finančně odměňovány nejlepší prezentace.
 
Univerzitní centrum VŠCHT Praha – Unipetrol
Dlouhodobá spolupráce, která začala v roce 2002, vyvrcholila v roce 2015 založením Univerzitního centra VŠCHT Praha – Unipetrol, které sídlí přímo ve výrobním areálu Unipetrolu Chempark Záluží v Litvínově. Centrum dnes navštěvuje 33 studentů bakalářských a 12 studentů magisterských oborů, kteří si vybírají ze tří specializací: chemie a chemická technologie, alternativní energie a životní prostředí nebo technologie potravin.
______________________________________________________________________________________________________________
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze je špičková výzkumná technická univerzita s nadregionálním dosahem. Kromě odborného vzdělávání v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech realizuje kvalitní základní a aplikovaný výzkum v širokém spektru chemických, technologických, inženýrských, materiálových, biochemických, biotechnologických, farmaceutických a potravinářských oborů. VŠCHT Praha byla založena v roce 1952 a v současné době ji tvoří čtyři fakulty – Fakulta chemické technologie, Fakulta technologie ochrany prostředí, Fakulta potravinářské a biochemické technologie a Fakulta chemicko-inženýrská.
 
UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává 4 500 lidí.
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL