Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol je druhým nejlepším zaměstnavatelem v Ústeckém kraji, mezi studenty je nejžádanější
Velikost textu:  A AA
Unipetrol je druhým nejlepším zaměstnavatelem v Ústeckém kraji, mezi studenty je nejžádanější

24-05-2018  

Praha, 24. května, 2018 – Unipetrol uspěl v 16. ročníku soutěže Zaměstnavatel roku, když obhájil v kategorii do 5 000 zaměstnanců druhé místo v Ústeckém kraji a současně byl na základně hlasování studentů středních a vysokých škol vyhlášen vůbec nejžádanějším zaměstnavatelem v regionu.
 
„Jsme pilířem české ekonomiky a zodpovědným sousedem. Prosazujeme moderní trendy, a to i v péči o zaměstnance. Nabízíme jim širokou paletu benefitů a podporujeme jejich osobní i profesní rozvoj. Pro nováčky máme intenzivní tříměsíční adaptační plán. Zvláštní pozornost věnujeme našim talentovaným pracovníkům, ze kterých vychováváme budoucí lídry,“ říká Michał Chmiel, personální ředitel skupiny Unipetrol, a dodává: „Důležitá je pro nás i dlouhodobá podpora vzdělávání. Spolupracujeme s řadou středních škol v regionu a přímo v našem litvínovském závodě lze vystudovat v rámci našeho Univerzitního centra Vysokou školu chemicko-technologickou. Středoškolské a vysokoškolské studenty i střední školy navíc finančně podporujeme skrze Nadaci Unipetrol.“

Vítězové přebrali ocenění během slavnostního vyhlášení pro Ústecký a Liberecký kraj na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v úterý 22. května 2018. Soutěž Sodexo Zaměstnavatel roku 2018 vyhlašuje pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí obecně prospěšná společnost Klubu zaměstnavatelů. Odborným garantem soutěže je poradenská společnost PricewaterhouseCoopers Česká republika s.r.o., která připravuje podklady pro hodnocení přihlášených firem.
 
Společnost Unipetrol zaměstnává více než 4 600 lidí, velkou část z nich v Ústeckém kraji, kde patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele. Spolu se svými zaměstnanci se aktivně zapojuje do péče o okolní prostředí. Každoročně pořádá zaměstnaneckou sbírku Splněná přání, jejíž výtěžek jde na pod-poru neziskových organizací v Ústeckém, Středočeském, Pardubickém a Brněnském kraji. V rámci pravidelných dobrovolnických dnů zaměstnanci v těchto neziskových organizacích také pomáhají. Unipetrol dále finančně podporuje přilehlé obce a města a financuje pravidelné vypouštění ryb do řek Bílina a Labe.
 
 

 
 
______________________________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 402 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 122 miliard Kč a zaměstnává více než 4 600 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
  
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL