Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Venkovní fitness pro seniory a tábor pro děti - zaměstnanci Unipetrolu vybrali 211 tisíc korun
Velikost textu:  A AA
Venkovní fitness pro seniory a tábor pro děti - zaměstnanci Unipetrolu vybrali 211 tisíc korun

09-05-2019  

Praha, 9. května 2019 – Zaměstnanci rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol podporují v rámci každoroční charitativní sbírky nazvané Splněná přání neziskové aktivity v místech, kde má Unipetrol své výrobní nebo výzkumné areály. Letos již popáté přispěli na Dětský Domov Most a poprvé také na Domov pro seniory Naděje z Litvínova. Pro obě instituce se podařilo shromáždit bezmála 211 tisíc korun. Celkově letošní sbírka zaměstnanců skupiny v šesti lokalitách vynesla rekordních 464 tisíc Kč. 
 
Jsme velmi potěšeni nejen vybranou částkou, ale i tím, že spolupracujeme dlouhodobě, letos již pátým rokem. Získaných 96 tisíc korun využijeme na výlety a různé výjezdy, děti pojedou také na tábor. Našim největším přáním je poskytnout dětem co nejvíce zážitků a zpestřit jejich všední dny v dětském domově,“ uvádí Miroslava Kavecká, ředitelka Dětského domova Most. 
 
Měli jsme radost hned dvakrát. Poprvé, když nás Unipetrol s nápadem oslovil, a podruhé, když jsme získali téměř 115 tisíc korun. Chceme za ně pořídit venkovní fitness vhodné pro naše seniory, modernizovat vybavení zahradních altánů a revitalizovat odpočinkovou zónu,“ říká Hana Sošková, jednatelka Krušnohorské polikliniky, která v Litvínově provozuje Domov pro seniory Naděje.
 
Sbírka Splněná přání zaměstnanců skupiny Unipetrol se poprvé uskutečnila v roce 2011. Vybrané peníze zaměstnanců jsou Unipetrolem zdvojnásobeny. Letos sbírka vynesla 464 tisíc korun. Souhrnný výtěžek ze všech ročníků charitativní sbírky činí 2 062 086 Kč. Vybrané prostředky byly rozděleny mezi šest neziskových organizací. „Vybíráme si neziskové organizace působící v regionech našich šesti výrobních závodů. Pomáháme dětem, rodinám, tělesně a duševně postiženým i seniorům,“ shrnul Jiří Hájek, ředitel firemní komunikace skupiny Unipetrol.

Dětský domov v Mostě pečuje o děti bez domova, případně děti, jejichž rodiny se ocitly v tíživé životní situaci. Slouží dětem ve věku od 3 do 18 let, případně i déle – po dobu přípravy na budoucí povolání. Kapacita domova je 48 dětí. Dětský domov dále provozuje zařízení pro okamžitou pomoc a dům na půl cesty, který pomáhá mladým lidem opouštějícím po dosažení zletilosti dětské domovy. 

Posláním Domova pro seniory Naděje je poskytovat pobytové služby a péči seniorům starším 65 let. Cílovou skupinou jsou senioři, kteří v důsledku svého zdravotního stavu, snížené soběstačnosti či jiné nepříznivé sociální situace potřebují pravidelnou pomoc jiné osoby, a kterým tuto pomoc nemůže poskytnout žádná terénní služba ani osoby blízké. Domov zajišťuje ubytování, stravu, pomoc při zvládání běžných úkonů, zdravotní a ošetřovatelskou péči. Dále klientům zprostředkovává kontakt se společenským prostředím, aktivizační činnosti a sociálně terapeutické činnosti.
______________________________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 412 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 130 miliard Kč a zaměstnává více než 4 700 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 
 
 
 

​ ​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL