Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol spustil diskusní pořad upozorňující na udržitelnost
Velikost textu:  A AA
Unipetrol spustil diskusní pořad upozorňující na udržitelnost

17-05-2019  

Praha, 16. května 2019 – Unipetrol zahájil projekt „Let’s Talk about It“. Jde o seriál diskusních videí oblíbeného popularizátora vědy Michaela Londesborougha, ve kterých odborníci sdílí své pohledy na téma udržitelnosti.
 
Cítíme potřebu o těchto tématech veřejně diskutovat nejen s odborníky, ale předkládat je také obchodním partnerům a široké veřejnosti. Proto jsme přišli s touto talkshow. U mnoho témat se také aktivně podílíme na hledání či realizaci řešení. Jde například o testování výroby vodíku z obnovitelných zdrojů nebo recyklace plastů pyrolýzou,“ řekl Jakub Kosmowski, ředitel marketingu skupiny Unipetrol.

Cílem iniciativy je upozornit a prozkoumat oblasti, které jsou v dnešním světě stále důležitější. Ať už jde o cirkulární ekonomiku, alternativní paliva, recyklaci, až po zodpovědnou výrobu, společenskou zodpovědnost jednotlivců a korporací nebo další příbuzné oblasti. Série videí by měla fungovat jako vzdělávací nástroj pro veřejnost i zdroj informací pro podniky, které chtějí realizovat udržitelnější obchodní modely. 

Chceme, aby seriál představoval platformu pro diskuse, sdílení myšlenek a názorů na koncept udržitelnosti. Hosty vybíráme tak, aby zastupovali široké spektrum názorů a pohledů z řad odborníků, profesionálů i vizionářů,“ říká Dr. Michael G. S. Londesborough B.Sc Hons Ph.D, vědecký pracovník Institutu anorganické chemie Akademie věd České republiky a moderátor projektu.

První videa pilotního projektu je již možné zhlédnout na profilech Unipetrolu na sociálních sítích, jako je Youtube, LinkedIn, Facebook nebo Twitter, nebo na webu www.fuellinginnovations.cz. Své názory již v pořadu vyjádřily osobnosti jako například Josef Jančář (VUT Brno, odborník na pokročilé polymerové systémy), Vojtěch Vosecký (nezisková organizace INCIEN, téma přechodu z lineární ekonomiky na cirkulární), Lukáš Sedláček (Instituce ELAI, motivace společnosti k vyšším cílům) nebo Aleš Doucek (Česká vodíková technologická platforma, vodík jako palivo budoucnosti). S mnoha hosty i moderátorem „Let’s talk about it” se lze osobně setkat na hlavní události Týdne inovací ČR 2019, kde je Unipetrol generálním partnerem.
 
Skupina Unipetrol, největší petrochemický výrobce v České republice, považuje vytváření a podporu těchto projektů zaměřených na udržitelný model výroby a spotřeby za součást své společenské zodpovědnosti. Projekt Let’s Talk Aabout It propaguje prostřednictvím sociálních médií a na webu www.fuellinginnovations.cz. Do budoucna plánuje rozšíření dosahu projektu i na další mediální platformy.
 
 
______________________________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 412 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 130 miliard Kč a zaměstnává více než 4 700 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 
 
 
 

​ ​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL