Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  V kralupské rafinérii se ve středu 6. listopadu uskuteční plánované havarijní cvičení
Velikost textu:  A AA
V kralupské rafinérii se ve středu 6. listopadu uskuteční plánované havarijní cvičení

04-11-2019  

Ve středu 6. listopadu 2019 od 9 do 10 hodin se v areálu kralupské rafinérie uskuteční havarijní cvičení. Toto cvičení nebude mít vliv na okolní prostředí a obyvatele blízkých Kralup ani Veltrus nijak neomezí. Z areálu se mohou během cvičení ozývat výstražné signály, budou se ale týkat pouze cvičně zasahujících jednotek. Hlavním cílem cvičení je prověřit nastavený havarijní plán skupiny Unipetrol.

„Cvičení realizujeme v rámci zajištění havarijní připravenosti a splnění povinností uložených zákonem o prevenci závažné havárie. I když jsme ze zákona povinni toto cvičení provádět jednou za tři roky, realizujeme ho v souladu s naším nadstandardním přístupem k zajištění bezpečnosti každý rok,“ vysvětlil Jaroslav Hacko, výrobní ředitel kralupské rafinérie, která patří do skupiny Unipetrol, a dodal: „V Kralupech letos budeme simulovat únik toxického sirovodíku a směsi uhlovodíků, kvůli němuž dva zaměstnanci upadnou do bezvědomí. Na místě budou zasahovat hasiči, záchranná služba a bude svolán krizový štáb.“

V rámci havarijního cvičení se kromě prověření funkčnosti vnitřního havarijního plánu ověřují také schopnosti a dovednosti zúčastněných zaměstnanců a dalších zasahujících osob. Prověří se také nastavená komunikace s příslušnými úřady.
 
 
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina s počtem 413 stanic největším řetězcem.  Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 130 miliard Kč a zaměstnává více než 4 800 lidí. Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
Pro více informací navštivte sekci „Zodpovědná firma“ na www.unipetrol.cz.
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 
 
 
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL