Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Zaměstnanci Unipetrolu loni vyběhali pro neziskové organizace bezmála 300 tisíc korun
Velikost textu:  A AA
Zaměstnanci Unipetrolu loni vyběhali pro neziskové organizace bezmála 300 tisíc korun

09-01-2020  

Skupina Unipetrol v roce 2017 založila běžecký klub, který v tuto chvíli čítá již 164 členů. Tito aktivní zaměstnanci v roce 2019 naběhali během oficiálních závodů dohromady 2 984,4 km. Za každý uběhnutý kilometr pak Unipetrol věnoval 100 korun. Celkových 298 440 Kč putuje na dobročinné účely.
 
„Náš Běžecký klub funguje již tři roky a našim zaměstnancům hradíme tři čtvrtiny startovného na závodech v lokalitách v blízkosti našich výrobních závodů. Členství v Běžeckém klubu přináší dobrý pocit, a to nejen z pohybu na čerstvém vzduchu, ale také z pomoci potřebným: za každý uběhnutý kilometr přispívá klub částkou 100 korun. Vybraná částka je pak předána potřebným,“ upřesňuje fungování Michał Chmiel, personální ředitel skupiny Unipetrol a aktivní běžec.
 
Finanční obnos, vyběhaný v roce 2019, byl částečně rozdělen mezi tyto vybrané organizace:
  • Základní škola Litvínov – Hamr, ve které probíhá výuka podle školního vzdělávacího programu Škola hravě a zdravě.
  • Základní umělecká škola Most, jejímž hlavním cílem je výchova esteticky vnímavých a citlivých mladých lidí.
  • Kojenecký ústav Most, který se stará o děti do tří let a snaží se jim zajistit příznivé sociální prostředí.
  • Nadační fond Astéri, který pomáhá nemocným s cystickou fibrózou.
  • Spolek Nové háro, který pomáhá onkologicky nemocným dětem a dospívajícím výrobou paruk na míru.
 
„Neziskové organizace, kterým jsme přispěli, jsme vybrali na základě doporučení našich zaměstnanců. Část financí také vložíme do nové firemní platformy společenské zodpovědnosti, v rámci které budou zaměstnanci sami vybírat, kam peníze půjdou v budoucnu,“ uzavírá Michał Chmiel.  
 
„Letos jsem se účastnil sedmi závodů, které spadají pod náš Běžecký klub, a naběhal jsem 130,1 kilometrů. Nejtěžší byl pro mě asi květnový maraton v Praze, kde jsem se dost nadřel. Jsem rád, že díky své lásce k běhání mohu nepřímo podpořit potřebné,“ uvádí Jiří Dvořák, operátor z neratovické Spolany, která patří do skupiny Unipetrol.
 
 
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina s počtem 416 stanic největším řetězcem. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za rok 2018 utržila přes 130 miliard Kč a zaměstnává více než 4 800 lidí. Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Pro více informací navštivte sekci „Zodpovědná firma“ na www.unipetrol.cz.
 
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 
 
   

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL