Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Benzina posiluje hygienická opatření. Ve svých prodejnách instaluje přepážky z plexiskla.
Velikost textu:  A AA
Benzina posiluje hygienická opatření. Ve svých prodejnách instaluje přepážky z plexiskla.

18-03-2020  

Benzina v reakci na šíření nemoci COVID-19 posiluje již přijatá bezpečností opatření. Největší řetězec čerpacích stanic v Česku vybavuje všech svých 416 stanic přepážkami z plexiskla, díky kterým dojde k zamezení přímého styku zákazníků s pracovníky stanice. Instalace přepážek začala v úterý a její dokončení je plánováno v nejbližších dnech.
 
„Děkuji všem pracovníkům našich čerpacích stanic. Nesmírně si vážíme toho, že i v této nelehké době pracují v první linii a nadále poskytují zákazníkům služby na aktuálně nejvyšší možné úrovni,“ řekl Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina, a dodal: „Vzhledem k nedostupnosti ochranných respirátorů jsme se rozhodli vybavit čerpací stanice ochrannými přepážkami z plexiskla. Situací se každodenně zabýváme a nadále vyvíjíme maximální úsilí, abychom přijatá bezpečností opatření ještě posílili.“
 
Benzina už 14. března ukončila prodej veškerých čerstvých nebalených produktů, uzavřela relaxační zóny a zastavila provoz ručního mytí, vysavačů a čističů koberců. Prostřednictvím informačních cedulí rozmístěných na čerpacích stanicích a na internetových stránkách a sociálních sítí informuje zákazníky, jak se mají na čerpacích stanicích chovat, aby co nejvíce snížili nebezpečí přenosu nákazy. Navíc apeluje na zákazníky, aby při tankování používali jednorázové hygienické rukavice a pro platbu za zakoupené produkty, služby a zboží v co nejvyšší míře využívali bezkontaktní platební karty a především mobilní aplikace Benziny. Prostřednictvím aplikace „Benzina platby“ je možné zaplatit za natankování přímo u stojanu a přes „Mycí Digi Linku“ je možné ovládat myčku přímo z mobilního telefonu. Díky těmto aplikacím tak odpadá nutnost vstupovat do prodejny.
 
„Zákazníky prosíme o pochopení, ohleduplnost a respektování těchto opatření. Při platbě by měli preferovat mobilní aplikace či platební karty a platbu v hotovosti využívat pouze v krajních případech. V případě nutnosti navštívit prodejnu je nezbytné vstupovat s ochranou nosu a úst, vstupovat jednotlivě, udržovat rozestupy minimálně dva metry a dodržovat limit maximálně dvou zákazníků v prodejně. Omlouváme se za všechna omezení provozu, ale jedná se o nezbytná opatření v zájmu ochrany zdraví zaměstnanců čerpacích stanic i samotných zákazníků,“ uzavřel Marek Zouvala.
  
 
 
______________________________________________________________________________________________________________
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za 62 let své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS, celkem v Česku provozuje 416 čerpacích stanic a má tržní podíl 24,3 %. V loňském roce vstoupila na Slovensko, když v dubnu otevřela první čerpací stanici v Malackách. V současnosti má Benzina ve své síti na Slovensku už 10 stanic.
 
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL