Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Školy se připravují na nový školní rok. Unipetrol jim daroval jedenáct tisíc litrů dezinfekce
Velikost textu:  A AA
Školy se připravují na nový školní rok. Unipetrol jim daroval jedenáct tisíc litrů dezinfekce

11-08-2020  

Nový školní rok se neobejde bez přísných hygienických opatření. Ten uplynulý poznamenala pandemie koronaviru, kdy vláda školy v březnu uzavřela. Skupina Unipetrol, která je součástí kritické infrastruktury České republiky, tehdy začala s výrobou dezinfekční tekutiny. Unipetrol ji vedle distribuce zaměstnancům daroval i místním samosprávám, nemocnicím, složkám integrovaného záchranného systému či neziskovým organizacím. Nyní jedenáct tisíc litrů dezinfekce věnoval šestnácti mateřským a základním školám v Mostě a také úřadům v Litvínově a Mostě.
 
„Během jarního nouzového stavu jsme začali v našem výzkumně vzdělávacím centru (UniCRE) v Záluží u Litvínova vyrábět dezinfekci a distribuovat ji potřebným institucím v okolí. Nyní, před začátkem nového školního roku, jsme naši pomoc rozšířili i na školy, které se připravují na návrat žáků do lavic. Celkem jsme jim prostřednictvím Nadace Unipetrol rozdělili na jedenáct tisíc litrů dezinfekční tekutiny,“ uvedla Katarzyna Woś, místopředsedkyně představenstva skupiny Unipetrol a předsedkyně správní rady Nadace Unipetrol.
 
Rozvoz dezinfekce realizovala skupina podnikových hasičů Unipetrolu. Dezinfekci Unipetrol SteriHand ničící viry dopravili do čtyřech mateřských školek, dvanácti základních škol a na Městský úřad v Mostě. „Moc děkujeme, dvě stě padesát litrů nám bude stačit na hodně dlouho,“ řekl Bohumil Moravec, ředitel 14. ZŠ Rozmarýnová v Mostě.
 
Další kanystry s dezinfekční tekutinou putovaly na radnici v Litvínově a Městkou Policii. „Děkuji společnosti Unipetrol za dezinfekci, kterou po celý nouzový stav průběžně zásobovala naše školská zařízení, městský úřad, ale také společnosti zřízené a řízené městem včetně naší Jednotky dobrovolných hasičů. Jsem ráda, že tato spolupráce i nadále pokračuje a již nyní jsme díky ní připraveni na případnou druhou vlnu epidemie. Celkem jsme touto formou získali tisíce litrů dezinfekce během nouzového stavu a nyní jsme z rukou podnikových hasičů Unipetrolu převzali téměř sedm tisíc litrů, které jsou v případě potřeby připraveny k okamžité distribuci školám, úřadu i dalším subjektům města. Vážíme si této pomoci,“ uvedla starostka města Litvínov Mgr. Kamila Bláhová.
 
                   

Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina s počtem 417 stanic největším řetězcem. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za rok 2019 utržila 129 miliard Kč a zaměstnává více než 4 800 lidí. Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Pro více informací navštivte sekci „Zodpovědná firma“ na www.unipetrol.cz.
 
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL