Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Sbírka Splněná přání pomohla sedmi organizacím napříč republikou rekordní částkou půl milionu korun
Velikost textu:  A AA
Sbírka Splněná přání pomohla sedmi organizacím napříč republikou rekordní částkou půl milionu korun

21-10-2020  

Zaměstnanci rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol podpořili v rámci každoroční charitativní sbírky Splněná přání dobročinné aktivity v místech, kde má Unipetrol své výrobní nebo výzkumné areály. Letos se vybralo rekordních 508 740 Kč, které putovaly na pomoc vybraným organizacím po republice. Finanční prostředky poslouží k rozvoji služeb, na nákup potřebných pomůcek nebo k podpoře aktivit malých i velkých klientů neziskových organizací. Sbírka Splněná přání zaměstnanců skupiny Unipetrol se poprvé uskutečnila v roce 2011 a vybrané peníze jsou Unipetrolem zdvojnásobeny. Za celou dobu působení se darovalo potřebným již dva a půl milionu korun.

„S našimi zaměstnanci pomáháme neziskovým organizacím působícím v regionech našich výrobních závodů. Máme zkušenost, že přímá a konkrétní pomoc funguje nejlépe. V posledním ročníku Splněných přání jsme podpořili sedm organizací a finanční dar v celkové hodnotě půl milionu korun pomohl opuštěným, handicapovaným či nemocným dětem, dospělým i seniorům z Litvínova, Mostu, Kralup nad Vltavou, Pardubic, Brna a Neratovic,“ uvedla Katarzyna Woś, předsedkyně správní rady Nadace Unipetrol a místopředsedkyně představenstva skupiny Unipetrol s tím, že zaměstnanci skupiny Unipetrol se rozhodli v rámci charitativní sbírky podpořit i Nadaci Unipetrol, která se soustředí na pomoc nadaným studentům se zájmem o studium přírodních věd.
 
Středisko rané péče v Pardubicích
 
Tradičně se vedení skupiny Unipetrol setkává se zástupci neziskových organizací osobně při předávání šeků, a má tak možnost se mimo jiné blíže seznámit s konkrétní prací dané organizace. „V letošním roce bylo vzhledem ke koronavirové situaci nutné tato setkání významně omezit, uskutečnili jsme tedy pouze jedno, a to ve Středisku rané péče v Pardubicích,“ komentovala Katarzyna Woś. Pro Středisko rané péče v Pardubicích se podařilo vybrat 49 678 Kč. Za prostředky nakoupili speciální a didaktické pomůcky na podporu vývoje dětí se závažným zdravotním postižením, například s dětskou mozkovou obrnou, těžkou nedonošeností či Downovým syndromem Tyto pomůcky zapůjčují během terénní služby raná péče přímo do rodin.
 
Neratovický spolek „Pojďte dál“ a Dětský domov v Kralupech
 
Ve středních Čechách získal neratovický spolek „Pojďte dál“ na svůj záměr celkovou částku 41 846 Kč. Peníze využil zejména na podporu vzdělávání osob s mentálním postižením a jejich sportovní aktivity. Uspořádat mohli i výuku základů anglického jazyka, základů sebeobsluhy a integrace do běžného života.

Další lokalitou byl Dětský domov v Kralupech nad Vltavou, kde obdrželi částku v celkové výši 65 246 Kč. Využili ji na pořízení nového a moderního nábytku do dětských pokojů. Tento rozsáhlý projekt je v dětském domově realizován dlouhodobě. V rámci něj dochází k výměně zastaralého a opotřebovaného nábytku či k nákupu zcela nového, aby každé dítě mělo například svůj osobní psací stůl a židli.
 
Domov pro seniory Naděje Litvínov a Dětský domov v Mostě
 
Na severu Čech zase Domov pro seniory Naděje Litvínov obdržel ze sbírky 121 312 Kč, které použil na nákup defibrilátoru a drtiče léků, ale také nové pračky a ložního prádla. Pro druhou místní organizaci, Dětský domov v Mostě se vybralo 82 512 Kč. Díky tomu děti vyrazily během prázdnin na dětské letní tábory. Zúčastnily se i příměstského tábora ve Svinčicích, kde se učily jezdit na koni.
 
Nadační fond Kociánka Brno
 
Klienti, kterým pomáhá Nadační fond Kociánka Brno, se dočkali nových pomůcek pro senzorickou integraci a celkového vylepšení logopedického pracoviště. Byly zakoupeny také nové pomůcky pro denní stacionář a herní doplňky do relaxačního koutku, který je součástí hipoterapie. Tyto aktivity se mohly zrealizovat díky částce 62 846 Kč, kterou organizace obdržela ze sbírky Splněná přání.
 
Nadace Unipetrol
 
Poprvé byla součástí sbírky i Nadace Unipetrol, na kterou se vybralo celkem 85 300 Kč. Částku Nadace využije na projekt kralupské základní školy, který byl přihlášen do školního grantového programu Nadace Unipetrol, a který se zabývá vytvořením ucelené řady učebnic k předmětu Přírodovědná praktika. Zároveň je cílem pořízení 3D tiskárny pro vzdělávací účely. Na projektu se budou podílet také zástupci Technoparku v Kralupech nad Vltavou, což je objekt, kde spolupracují odborníci z Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT) a Českého vysokého učení technického (ČVUT).
 
                  
 
 
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina s počtem 417 stanic největším řetězcem. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za rok 2019 utržila 129 miliard Kč a zaměstnává více než 4 800 lidí. Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL