Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol věnuje 109 000 korun neziskovým organizacím
Velikost textu:  A AA
Unipetrol věnuje 109 000 korun neziskovým organizacím

31-01-2014  

Litvínov, 31. ledna 2013 – Sbírka Splněná přání, kterou tradičně před Vánocemi mezi svými zaměstnanci pořádá skupina Unipetrol, vynesla na dobročinné účely 109 070 korun. Polovinu z této částky věnovali sami zaměstnanci, firma pak příspěvek zdvojnásobila. Vybrané peníze byly věnovány neziskovým organizacím na Mostecku, v Pardubicích a Praze, tedy v regionech, kde skupina Unipetrol působí.

„Naši zaměstnanci tímto příspěvkem prokázali smysl pro solidaritu, jelikož se sami rozhodli věnovat část svého platu těm, kdo finanční pomoc potřebují. Během tří let naší vánoční sbírky Splněná přání se nám již podařilo vybrat více než 270 000 korun, které byly věnovány neziskovým organizacím,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.

Nejvíce peněz z vybrané částky (68 200 Kč) poputuje do Oblastní charity Most v Ústeckém kraji. Ta tyto finanční prostředky použije na nákup školních pomůcek a hygienických potřeb pro děti a mládež z nízkoprahových zařízení v mosteckém regionu. Konkrétně půjde o nízkoprahová zařízení Sovička v Mostě, Domino v Litvínově - Janově a Pastelka při „Centru Rodina v tísni“ v Oseku.

Dalších 33 670 korun pak zamíří do Střediska rané péče v Pardubicích, které je použije na nákup potřebných stimulačních či didaktických hraček a kompenzačních pomůcek, které budou zapůjčovány přímo do rodin s dětmi, jejichž vývoj je nepříznivě ovlivněn předčasným narozením, tělesným nebo mentálním postižením. Poslední část z vybrané částky, 7 200 korun, bude předáno pražskému Domovu pro seniory Sue Ryder. Díky této částce bude  zajištěno20 hodin péče gerontopsychiatra, který do Domova dochází za klienty s Alzheimerovou chorobou a dalšími formami demence, nebo zdravotnický materiál na lůžkové oddělení na 11 dní.

Na konci letošního roku plánuje společnost Unipetrol sbírkovou akci Splněná přání mezi svými zaměstnanci opět zopakovat.

 


UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4000 lidí.

Kontakt:
Jitka Němečková
Manažer komunikace, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 467, +420 731 193 191
e-mail: jitka.nemeckova@unipetrol.cz

 

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL