Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Další změna ve struktuře skupiny Unipetrol
Velikost textu:  A AA
Další změna ve struktuře skupiny Unipetrol

26-11-2015  

Praha, 26. listopadu 2015 – Skupina Unipetrol pokračuje v projektu optimalizace kapitálové struktury a připravuje fúzi Polymer Institute Brno se společností Unipetrol RPA. Cílem je zjednodušení organizační a administrativní struktury skupiny a další zlepšení v rámci provozní dokonalosti.
 
„Polymer Institute Brno je nejen významným výzkumným a vývojovým centrem, každým rokem také navyšuje svou vlastní produkci koncentrátů aditiv. Užší propojení se společností Unipetrol RPA přispěje k dalšímu rozvoji výrobního programu společnosti,“ říká Marek Świtajewski, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Unipetrol.
 
V roce 2014 Polymer Institute Brno vyrobil 1121 tun koncentrátů aditiv, což je nejvíce v historii firmy. V probíhajícím roce se pak společnosti daří zvýšit výrobu o dalších 8 %. S ohledem na vytížení kapacit Polymer Institute Brno zvažuje investici do nové výrobní linky, která by měla produkci zvýšit hlavně v oblasti koncentrátů, UV stabilizátorů a barev. Mezi další významné položky sortimentu společnosti patří, retardéry hoření nebo termostabilizační koncentráty. 
 
Fúze společností Polymer Insitute Brno a Unipetrol RPA navazuje na dříve oznámenou fúzi společnosti Benzina. Polymer Institute Brno bude fungovat jako odštěpný závod, bude tedy integrovanou součástí společnosti Unipetrol RPA – výrobní jedničky na českém trhu v oblasti rafinérských, petrochemických a agrochemických surovin.

 

_____________________________________________________________________________________________

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 3 800 lidí.

Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL