Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Zaměstnanci Unipetrolu podpořili Středisko rané péče v Pardubicích finančně i prací
Velikost textu:  A AA
Zaměstnanci Unipetrolu podpořili Středisko rané péče v Pardubicích finančně i prací

12-06-2017  

Pardubice, 12. června 2017 – Zaměstnanci Unipetrolu, největší rafinérské a petrochemické společnosti v České republice, opět podpořili dobrou věc. Jejich každoroční charitativní sbírka nazvaná Splněná přání letos vynesla Středisku rané péče v Pardubicích 123 870 Kč. Navíc šestnáct zaměstnanců strávilo ve středisku v rámci dobrovolné pomoci jeden den, během kterého pomohli vymalovat a vyráběli didaktické pomůcky pro děti.

Zaměstnanci si sami vybírají, kterou ze spolupracujících neziskových organizací podpoří. Vybranou částku poté Unipetrol zdvojnásobí,“ vysvětluje princip fungování sbírky Marek Gladysz, ředitel společnosti Paramo ze skupiny Unipetrol, a dodává: „Letos jsme sbírku zkombinovali s konkrétní pomocí. Zaměstnanci dostali možnost podpořenou neziskovku osobně navštívit a podpořit ji prací v rámci dobrovolnického dne.“

V Pardubickém kraji je ze skupiny Unipetrol umístěn závod Paramo, který je producentem asfalto-vých výrobků a mazacích a procesních olejů. Unipetrol v kraji dlouhodobě spolupracuje se Střediskem rané péče v Pardubicích. To má za cíl podporu vývoje dětí s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením od narození do sedmi let věku a poskytuje rovněž podporu jejich rodinám. Služby střediska nyní využívá více jak 120 rodin, proto středisko plánuje využít finanční dar k zakoupení nového služebního vozu nezbytného k zajištění terénních služeb.

Sbírka Splněná přání zaměstnanců skupiny Unipetrol celkově vynesla 396 950 Kč. Vybrané prostředky byly rozděleny mezi neziskové organizace v Mostě, Brně, Pardubicích, Kralupech nad Vltavou. Během dosavadních šesti ročníků se podařilo zaměstnancům Unipetrolu předat potřebným již 1 230 000 Kč.

Společnost Unipetrol zaměstnává 4 500 lidí v Česku, velkou část z nich v Ústeckém kraji, kde patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele. Spolu se svými zaměstnanci se aktivně zapojuje do péče o okolní prostředí. Každoročně pořádá zaměstnaneckou sbírku Splněná přání, jejíž výtěžek jde na podporu neziskových organizací v Ústeckém, Středočeském a Pardubickém kraji. V rámci pravidelných dobrovolnických dnů zaměstnanci v těchto neziskových organizacích také pomáhají. Unipetrol dále finančně podporuje přilehlé obce a města a financuje pravidelné vypouštění ryb do řek Bílina a Labe.

V rámci propagace technických oborů a vzdělávání žáků, studentů i učitelů Unipetrol spolupracuje s řadou středních škol v severních a západních Čechách a s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze. V letošním roce založil nadaci Unipetrol, která rozdělí minimálně šest milionů korun mezi střední školy a středoškolské a vysokoškolské studenty z celé České republiky v oblasti stipendijních a grantových programů.
 

Foto: Marek Gladysz, ředitel společnosti Paramo ze skupiny Unipetrol, výtěžek zaměstnanecké sbírky v hodnotě 123 870 Kč.
 
 
 

 

______________________________________________________________________________________________________________

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává 4 500 lidí.
Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL