Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol rozdělí 100 000 korun neziskovým organizacím
Velikost textu:  A AA
Unipetrol rozdělí 100 000 korun neziskovým organizacím

01-02-2013  

Finanční dary od zaměstnanců pomohou v regionech, kde působí jednotlivé společnosti skupiny Unipetrol.

Sbírka Splněná přání, kterou mezi svými zaměstnanci uspořádala skupina Unipetrol, vynesla na dobročinné účely 100 000 tisíc korun. Polovinu z této částky mezi sebou vybrali sami zaměstnanci, firma pak příspěvek zdvojnásobila. Vybrané peníze byly věnovány neziskovým organizacím na Mostecku, v Pardubicích a Praze, tedy v regionech, kde skupina Unipetrol působí.

„Zaměstnanci opět ukázali solidaritu a stejně jako celá skupina Unipetrol přispěli k lepší kvalitě života v regionech, kde pracují a žijí. Nejde přitom jen o sbírkovou akci Splněná přání, ale také o 400 hodin práce, kterou v loňském roce odvedli ve prospěch neziskových organizací v Mostě a Litvínově,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Piotr Chełmiński.

Největší část z vybrané částky (68 000 Kč) získá Dětský domov v Hoře Svaté Kateřiny v Ústeckém kraji. Peníze konkrétně poputují na dovybavení dětského hřiště. Zbylých 32 000 korun ze sbírky Splněná přání si rozdělí Sdružení pro ranou péči v Pardubicích, které je použije na nákup didaktických pomůcek, a Domov Sue Ryder v Praze. Na konci letošního roku plánuje společnost Unipetrol sbírkovou akci zopakovat.

Společenská odpovědnost v regionech

Skupina Unipetrol si je vědoma své společenské odpovědnosti a pomáhá ke zlepšování kvality života v regionech, kde působí. Za poslední tři roky věnoval Unipetrol na projekty v Ústeckém kraji více než 5,5 milionu korun. V rámci dobrovolnických aktivit zaměstnanci Unipetrolu loni odpracovali 400 hodin ve prospěch neziskových organizací v Mostě a Litvínově.


UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4000 lidí.

Kontakt: 
Mikuláš Duda 
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s. 
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520 
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz

Dětský domov Hora Svaté Kateřiny 
Plná kvalita [494 kB]
 
Sdružení pro ranou péči v Pardubicích 
 
Sdružení pro ranou péči v Pardubicích 
Plná kvalita [293 kB]
​​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL