Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Dobrovolníci z Unipetrolu pomáhali v regionech
Velikost textu:  A AA
Dobrovolníci z Unipetrolu pomáhali v regionech

29-09-2015  

​Sedm desítek dobrovolníků ze skupiny Unipetrol během dobrovolnických dnů pomáhalo regionálním neziskovým organizacím. Zaměstnanci tak čistili břehy Nových vod na Mostecku, vymalovali prostory azylového domu v Minicích u Kralup, uklidili zahradu dětského domova v Kralupech nebo vyrobili didaktické pomůcky na podporu vývoje dětí se zdravotním postižením v Pardubicích. Dobrovolnické dny skupiny Unipetrol probíhají každoročně od roku 2012.

„Na Mostecku se staráme o přibližně 250 hektarů rybářských revírů a chovných rybníků, a trápí nás nepořádek a odpadky, které kolem našich vod nechávají bezohlední lidé. Jsme rádi, že nám zaměstnanci Unipetrolu pomohli s tolik potřebným úklidem nepořádku,“ říká Jiří Jakeš z Českého rybářského svazu v Mostě. „Celkem se posbíralo na 200 velkých pytlů odpadu, desítky pneumatik, hromady izolací od kabelů a nechyběly ani sedačky z auta, křeslo, nebo lednice. Celková váha posbíraného odpadu je několik tun,“ doplňuje Jiří Jakeš.

„Oproti předchozím ročníkům jsme rozšířili nabídku dobrovolnických činností ve třech různých lokalitách a dali zaměstnancům možnost vybrat si jeden ze tří termínů. Nejčastěji se dobrovolníci zapojili do úklidu Nových vod,“ říká Mikuláš Duda, tiskový mluvčí společnosti Unipetrol.

V období od 21. do 23. září dobrovolníci ze skupiny Unipetrol kromě pomoci rybářům také malovali prostory Azylového domu a Domu na půl cesty pro matky s dětmi, který provozuje Farní charita Kralupy nad Vltavou v Mnicích. V Pardubicích ve Středisku rané péče tvořili zaměstnanci individuální didaktické pomůcky, které pomohou dětem zdravotně hendikepovaným v jejich dalším vývoji.

Společné dobrovolnické dny pořádá skupina Unipetrol od roku 2012. Zaměstnanci, kteří se přihlásí, mají možnost strávit jeden den prací pro různé neziskové organizace v lokalitách, ve kterých se nacházejí společnosti skupiny Unipetrol.  

Fotografie:

TOM_9179 – kopie.jpgTOM_9205 – kopie.jpg

 
UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 3800 lidí.
 
Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL