Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol zvýší platy a vyplatí mimořádnou odměnu
Velikost textu:  A AA
Unipetrol zvýší platy a vyplatí mimořádnou odměnu

14-12-2016  


​Zástupci Unipetrolu a odborů společností Unipetrol RPA a Česká rafinérská uzavřeli dohody, v rámci kterých dojde pro rok 2017 mimo jiné k plošnému navýšení měsíčních mezd všech jejich zaměstnanců o 1000 Kč. Zaměstnanci také obdrží před letošními Vánocemi jednorázovou odměnu 5000 Kč. 

 „Vyjednávání s odbory byla korektní a jsem rád, že se podařilo nalézt kompromis, který je přijatelný pro obě strany. Druhý rok po sobě tak všem zaměstnancům přidáme 1000 Kč do základního platu a vyplatíme navíc jednorázovou odměnu 5000 Kč,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Andrzej Modrzejewski.

Nová kolektivní smlouva pro společnost Česká rafinérská a dodatek ke kolektivní smlouvě pro společnost Unipetrol RPA byly podepsány v úterý 13. prosince. Kromě zvýšení mzdy a jednorázové odměny nová dohoda pro zaměstnance Unipetrol RPA znamená například zlepšení podmínek vyplácení bonusů nebo třeba zavedení příspěvku až 3000 Kč ročně na pobyt dítěte zaměstnance na dětském táboře.

Společnost Unipetrol v České republice zaměstnává kolem 4500 zaměstnanců, jen v Ústeckém kraji je to 2 100 zaměstnanců. V následujících 10 letech společnost Unipetrol plánuje přijmout 500 nových zaměstnanců, zejména z řad absolventů.

Unipetrol patří mezi nejzajímavější tuzemské zaměstnavatele. Při své premiérové účasti v letošním roce bodoval v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku. Společnost Unipetrol RPA skončila na 7. místě mezi nejlepšími zaměstnavateli v kategorii do pěti tisíc zaměstnanců na celorepublikové úrovni, současně obsadila 2. místo v Ústeckém kraji.
 
UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4 500 lidí.
 
Kontakt:
Mikuláš Duda
manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL