Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Skupina Unipetrol a její zaměstnanci přispěli na charitu téměř čtvrt milionu
Velikost textu:  A AA
Skupina Unipetrol a její zaměstnanci přispěli na charitu téměř čtvrt milionu

11-02-2015  

​Zaměstnanci skupiny Unipetrol přispěli na dobročinné účely v rámci čtvrtého ročníku charitativní sbírky Splněná přání dohromady částkou 118 447 korun. Skupina Unipetrol vybranou částku zdvojnásobila, celkem tak neziskovým organizacím společně přispěli částkou 236 894 korun.

„Velmi oceňuji, že našim zaměstnancům záleží na ostatních a opět přispěli na dobrou věc. Sbírka Splněná přání proběhla už počtvrté, tentokrát mezi sebou zaměstnanci na znevýhodněné děti vybrali dvakrát více než v minulém roce,“ vysvětluje generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.

Výtěžek sbírky Splněná přání půjde na konto Dětského domova v Mostě a Střediska rané péče v Pardubicích, v obou lokalitách má skupina Unipetrol své provozy, nadále tak pokračuje v podpoře regionů, ve kterých působí. Zaměstnanci svou volbou určili, že Dětský domov v Mostě získá částku 143 700 korun. Za přítomnosti paní ředitelky Marcely Stütz symbolický šek předal jednatel společnosti Unipetrol RPA Łukasz Piotrowski. Za peníze z daru nakoupí Dětský domov notebook k ovládání interaktivní tabule, stoly a židle i podložky pro cvičení jógy a gymnastické míče do společně herny.

Středisku rané péče v Pardubicích předal příspěvek 93 194 korun ředitel společnosti Paramo Marek Gładysz. Středisko za něj nakoupí stimulační hračky a didaktické pomůcky určené k rozvoji smyslů malých děti, trénování jemné motoriky i podpoře komunikace a socializace malých klientů střediska.

Sbírka Splněná přání je ve skupině Unipetrol již tradicí, poprvé se uskutečnila v roce 2011. Celkem za uplynulé čtyři ročníky zaměstnanci vybrali mezi sebou již 249 900 korun na neziskové organizace z Prahy, Ústeckého kraje a Pardubického kraje. Stejnou částkou přispěla podle dohody i společnost Unipetrol. Souhrnný výtěžek čtyř ročníků charitativní sbírky Splněná přání tak činí 499 800 Kč. Sbírku chce Unipetrol zopakovat i v roce 2015.

Dětský domov v Mostě pečuje o děti, které z určitých důvodů nemohou vyrůstat v prostředí vlastní rodiny. Domov se může postarat o 48 dětí. Děti zde žijí rozděleny do šesti rodinných skupin po 6 až 8 dětech, aby děti žily v podmínkám co nejpodobnějších životu v normální rodině.

Středisko rané péče v Pardubicích věnuje péči dětem s tělesným, mentálním nebo kombinovaným postižením od narození do 7 let věku a poskytuje též materiální i psychickou podporu jejich rodinám.

Fotografie:

SRPvP p.Blanka Brandová a p.Marek Gladysz – kopie.JPGDDM p.Marcela Stütz a p.Lukasz Piotrowski – kopie.JPG

 
UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává 3600 lidí.
 
 
Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL