Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Prohlášení k dezinformacím publikovaným v časopise Svět motorů
Velikost textu:  A AA
Prohlášení k dezinformacím publikovaným v časopise Svět motorů

28-08-2014  

​Společnost Unipetrol se ohrazuje vůči článku, který byl dne 11.8.2014 publikován v časopise Svět motorů, s názvem „České rafinérie v ohrožení“. Článek obsahuje tvrzení nepravdivě vykreslující skutkový stav, a tím poškozuje dobré jméno a dobrou pověst společnosti ČESKÁ RAFINÉRSKÁ, a.s. Poškození jména a dobré pověsti pociťuje naše společnost o to intenzivněji s ohledem na fakt, že nepravdivé informace byly zveřejněny v nejčtenějším časopise pro motoristy v České Republice.

V článku je mimo jiné nepravdivě uvedeno, že za současné situace klesá vytížení českých rafinerií leckdy i na 50 %.  Ve skutečnosti se v letech 2013 – 2014 pohybuje využití rafinérských kapacit na úrovni 74 - 81 % (konkrétně 74 % v roce 2013, 81 % v první polovině roku 2014).  Není také pravda, že s ohledem na údajné velmi nízké využití rafinérských kapacit tuzemským rafinériím hrozí uzavření.

Vzhledem k výše uvedenému Unipetrol považuje publikovaný text za významné pochybení redakce časopisu Svět motorů, jehož důsledkem je poškození dobrého jména společností Unipetrol a Česká rafinérská. Společnosti Unipetrol a Česká rafinérská podniknou nutné kroky, aby byla situace ze strany redakce Svět motorů uvedena na pravou míru. 

 
UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává 3700 lidí.
 
Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz

 

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL