Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol RPA převezme čerpací stanice OMV
Velikost textu:  A AA
Unipetrol RPA převezme čerpací stanice OMV

20-01-2016  

​Praha, 20. ledna 2016. Společnost Unipetrol RPA, reprezentovaná na maloobchodním trhu značkou Benzina, uzavřela dohodu se společností OMV o převzetí 68 čerpacích stanic v České republice. Transakce výrazně posílí pozici Unipetrolu na českém trhu a je významným krokem k naplnění střednědobého cíle skupiny, tedy dosažení 20% podílu na maloobchodním trhu do konce roku 2017.

„Úspěšným dokončením akvizice čerpacích stanic bude potvrzena pozice značky Benzina jako jednoznačného lídra tuzemského maloobchodního trhu s pohonnými hmotami,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski. „Transakce také přispěje k efektivnějšímu využití vyšších rafinérských kapacit, kterými skupina Unipetrol disponuje po dokončení akvizic podílů společností Shell a ENI ve společnosti Česká rafinérská,“ dodává Marek Switajewski.

V současnosti společnost Unipetrol RPA v České republice provozuje pod značkou Benzina 339 čerpacích stanic. Po dokončení transakce jejich počet vzroste na více než 400. Transakce tak pomůže dále posilovat postavení značky Benzina na trhu pohonných hmot. Doplnění sítě také umožní vyšší nasazení prémiových paliv Verva a rozšíření konceptu rychlého občerstvení STOP CAFE. Proces akvizice by měl být dokončen v průběhu dvou let.
Dokončení transakce podléhá splnění určitých předpokladů, mimo jiné získání potřebného schválení antimonopolního úřadu.
 
 
UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 3 800 lidí.
 
Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL