Jste zde: unipetrol.cz > CZ/  Odpovědná firma/  Životní prostředí/  Staráme se o sokoly/  Online kamera Kralupy nad Vltavou
Velikost textu:  A AA
Online kamera Kralupy nad Vltavou
Rafinérie v Kralupech nad Vltavou se po roční odmlce pochlubila v roce 2021 novým přírůstkem. „I když samička snesla v březnu tři vajíčka, v budce na nás čekala mláďata dvě – samička a sameček. Byla ve výborné kondici a každé dostalo po dvou kroužcích; vedle ornitologického i druhý, který lze přečíst z dálky dalekohledem nebo pomocí fotopasti,“ popisuje ornitolog Václav Beran ze sdružení ALKA Wildlife.

ONLINE VYSÍLÁNÍ​

V roce 2022 se online vysílání neuskuteční z důvodu rekonstrukce komínu. Sokolům jsme proto připravili náhradní hnízdní budku nedaleko té původní. Monitorovat je budeme pomocí fotopasti. 

​​​​​​​​​​​
​​​​​
​ ​
Pro přehrání videa je třeba udělit marketingový souhlas.Udělit marketingový souhlas.

1 / 7
2 / 7
3 / 7
4 / 7
5 / 7
6 / 7
7 / 7

​​​​​​

UDÁLOSTI 2021

  • Samička a sameček sokola stěhovavého v březnu úspěšně zahnízdili.
  • Kolik vajíček samička snesla, zatím netušíme. 
  • 29. dubna se sokolům vylíhla první dvě mláďata, o které teď starostlivě pečují.
  • Držíme sokolím rodičům palce a doufáme, že nám brzy umožní pořídit první snímky vylíhlých přírůstků.
  • V druhé půlce května jsme se vydali na komín mláďata okroužkovat. V budce se nachází sokolí páreček. Jedno mláďě je samička a druhé sameček. ​
  • Přibližně do července poletovali malí sokolíci po okolí a zdokonalovali se v loveckých technikách. Když nadešel jejich čas, rodiče je poslali na zkušenou do světa.
 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL