Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Odpovědná firma/  Životní prostředí/  Staráme se o sokoly/  Online kamera Neratovice (opět na jaře 2024)
Velikost textu:  A AA
Online kamera Neratovice (opět na jaře 2024)

Sokoli v červnu vylétli z hnízda a nyní získávají zkušenosti v přírodě. 

Sledování sokolů bylo pro letošní rok ukončeno. Děkujeme za přízeň v tomto roce a budeme se těšit opět v tom dalším, kdy bude na jaře 2024 kamera opět spuštěna.


Podívejte se na videa ​z letošního kroužkování sokolích mláďat v Kralupech nad Vltavou a Litvínově​!


Ve výrobním závodu Spolany Neratovice je od roku 2015 instalována ve výšce 80 metrů hnízdní budka. Dříve se zde na komíně bývalé čistírny exhalací vyskytovala samička sokola stěhovavého sama. V roce 2019 si poprvé přivedla partnera a snesla vajíčka. V roce 2021 jsme tu naistalovali kameru, díky které je možné sledovat hnízdění tohoto ohroženého dravce v přímém přenosu. ​

​​​​​
​​​​​​

UDÁLOSTI 2023

  • 23. března - Samice zahřívá snesená tři vejce
  • Konec března - Samice všechna snesená vejce snědla. Podle ornitologů se toto chování vzhledem k opakovanému výskytu vysvětluje aberantním chováním samice. Ta může mít špatný vzorec chování a po několika dnech inkubace začne svá vejce pojídat. 
  • Sokoli v červnu vylétli z hnízda a nyní získávají zkušenosti v přírodě. 
  • Sledování sokolů bylo pro letošní rok ukončeno. Děkujeme za přízeň v tomto roce a budeme se těšit opět v tom dalším, kdy bude na jaře 2024 kamera opět spuštěna.
 
 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL